Čokoladna jajčka

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

tema odprta - 6. maj 2008 10:51 | ogledi: 3.655 | odgovori: 14

Pred sabo imam "projekt" in upam, da ga bom z vašo pomočjo lahko uspešno izpeljala :)

Rada bi naredila "kinder jajčka". Priprava čokolade v modelčkih (polovičke jajčk) ni problem, se mi zdi da bom to lahko izvedla brez težav. Te nastopijo, ko začnem razmišljati, kako bom potem polovički zlepila skupaj (v sredini morajo biti votle, torej jih lahko zlepim le po robu - kako in s čim, to pa je zdaj glavno vprašanje).

Vsak nasvet in navodila so več kot dobrodošli ;)

s0ncek*

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. maj 2008 10:53

S stopljenim kakavovim maslom in malo čokolade stopiš noter. Da ne bo bele barve.

lidka

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

6. maj 2008 10:59

Ali pa samo s stopljeno čokolado ??? macadamia

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. maj 2008 11:01

Lahko s tičino maso ali marcipanom, ki je lažje dostopen. Razporediš ga po robu in stisneš skupaj, na zunanji strani, pa če rine ven malo obrežeš oz. popraviš Boš delala morda panoramska jajčka? Ta so še posebno lepa... Aja, pa zanima me, kje si dobila modele za jajčka, ker sem jih za veliko noč iskala in jih nikjer niso imeli. Potem sem improvizirala z enim plastičnim modelom, pa ni bilo preveč v redu. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. maj 2008 11:17

katka, jaz sem jih videla v Trstu v eni miniaturni trgovinici z gospodinjskimi pripomočki, iskala sem pa "dihtungo" za mojo kafetjero.

Loni Makaroni

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

6. maj 2008 11:38

enkrat sem gledala oddajo kjer so delali votla cokoladna jajca. Zdaj se ne spomnim vec ali sta se segreli obe polovicki jajca ali samo ena na topli plosci, toliko da se je cokolada zmehcala/stalila, nato pa sta se stisnili skupaj. LP, R.

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

6. maj 2008 12:05

http://www.hansbrunner.de/ tu poglej, klavdija ups, tu je ena dobra stran, vsemogočih modelov, vendar jih je preveč da bi vse pregledala, upam, da so tudi jajčka vmes. Sporočilo je spremenil(a) klavdijaB dne 06. maj 2008 12:14:50

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

6. maj 2008 12:09

Uf, ste hitre ;) Hvala vsem, se bom kar lažje spravila na delo in seveda upoštevala nasvete. Katka lopatka, modelčkov žal nimam (bi jih pa kupila takoj, če bi le vedela kje). Naredila jih bom sama (verjetno iz mavca - not bom vtisnila prave kinderce, da bo enaka oblika, potem pa oblekla s folijo in namazala s čokolado). Delala pa bom vabila za otroški rojstni dan - vsak otrok bo dobil eno jajčko, namesto igračke pa bo v tisti rumeni plastiki vabilo. Mi lahko prosim poveš, kaj so panoramska jajčka? s0ncek*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti