Božanska sladoledna rolada

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

tema odprta - 5. maj 2008 14:06 | ogledi: 6.398 | odgovori: 4

pred dnevi sem jedla res božansko sladoledno rolado oblito z vročim prelivom iz jagod.rolada je bila biskvitna, notri pa vanilijev sladoled. Čez je bila vroč zgoščen kompot (vloženih) jagod. Pozna katera kako bi to naredila. Sem začetnica v peki, biskvit rolade pa mi že gre.

sladkosnedko

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

5. maj 2008 14:13

Jaz bi spekla klasičen biskvit za rolado, sladoled bi dala za nekaj časa v hladilnik, ali pa mešala tako dolgo, da bi se dalo mazat. Omako pa bi naredila tako, da bi kompot malo zmečkala z vilico zavrela in dodala toliko gustina, da se malo zgosti. Pečeno rolado bi dala za nekaj časa v zamrzovalnik, toliko da postane kompaktno. Poskusi tako.

lp Saša

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. maj 2008 14:15

Sladkosnedko, vaja dela mojstra. Si že itak povedala, kako je zadeva izgledala, zdaj pa to isto še naredi. Najkasneje v tretjem poskusu boš znala. Za začetek se odpovej tistemu jagodnemu dodatku (jagode ob vaniliji in čokoladi so itak odveč, too much information). Lep naredi biskvit za rolado, ga zrolaj, odvij, potem pa v bistvu naloži na biskvit zelo zmrznjen sladoled. V bistvu ga boš morala strgati iz banjice. Skratka, nastrgaj sladoled in ga na začetku rolade naloži več(bolj debelo), na koncu pa manj - da ne bo sladoled po nepotrebnem letel ven. In to zadevo preprosto polij s topljeno čokolado. O kateri smo se pa že tolikokrat tule pogovarjale, da lahko to pot preskočimo..... Vendelina jr.

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

5. maj 2008 16:53

basti,se gustin lahko uživa brez kuhnja? ham-njam

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

5. maj 2008 17:03

Saj sem napisala, da kompot zavremo in dodamo gustin. Jaz to omako potem odstavim in premešam, ker je vroče pa se itak zgosti. Lahko pa tudi malo pokuhaš, kakšno minuto.

lp Saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti