Se lahko krompir olupi prejšnji dan?

jakička  

član od: 19.6.2007

sporočila: 24

tema odprta - 4. maj 2008 0:34 | ogledi: 19.137 | odgovori: 25

Prosim, če mi lahko kdo pove, ali lahko krompir nalupim že prejšnji dan (in ga pustim npr. v vodi do drugega dne, ko ga bom skuhala oz. spekla)?

Pa en lep pozdrav vsem!!!

jakička

Temo je spremenil(a) jakička dne 04. maj 2008 00:35:17

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

4. maj 2008 1:16

Meni se velikokrat zgodi, da mi kak krompirček ostane (ker kuham le zase), pa mi ga je itak škoda in ga dam v lonček z vodo ter v hladilnik.. Nič (hudega) se mu ne more zgodit tko ) vesoljka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. maj 2008 8:16

No, napije se vode, to je vse, pa najbrž kaj malega mineralov uide iz njega. Sicer pa - kot so napisale zgoraj...

rimljanka - zasebno mnenje

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

4. maj 2008 8:31

Krompir vedno olupim tik preden kaj počnem z njim, nikdar ga ne puščam dolgo v vodi. Zakaj? Stara šola! Groza me je pa, ko vidim koga, da lupi krompir, ki ga prej NI opral in olupljen krompir daje v posodo - brez vode. Ali pa, če kdo reže peteršilj preden ga je opral. Pozdravček! Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 04. maj 2008 08:31:54

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

4. maj 2008 8:31

Koliko časa pa potrebuješ za lupiti krompir? Je še posebno dober je, če narediš naslednji dan pirie.... Ma lepo vas prosim....Rimljanka poleg vsemu kar si naštela bi trdila da je neužiten, čeprav nikoi nisem poskusila.

Včasih imam občutek, da sprašujete take reči ne zato, da ne ne bi vedeli, zato da kakšenga razjezite, tako kot zdaj mene

lp

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 04. maj 2008 08:36:41

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

4. maj 2008 8:33

dragička je napisal/a:
Krompir vedno olupim tik preden kaj počnem z njim, nikdar ga ne puščam dolgo v vodi. Zakaj? Stara šola! Groza me je pa, ko vidim koga, da lupi krompir, ki ga prej NI opral in olupljen krompir daje v posodo - brez vode.Ali pa, če kdo reže peteršilj preden ga je opral. Pozdravček!Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 04. maj 2008 08:31:54

 

Enkrat sem ga pomotoma pustila morda pol ure, v bistvu se je ohladil in smo naredili pirelepilo je boljše

Anamarija

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. maj 2008 8:40

No no, saj večinoma ga delamo tako, na sveže, mislim, da to sploh ni debata. Zgodijo pa se situacije, da ti ostane ali pa zaradi pomanjkanja časa ali pa zaradi ne vem česa, saj sploh ni važno, lahko naredimo tudi tako, pa ne bo nič narobe. Itak imajo po gostilnah kuhan krompir v oblicah po cel teden v hladilniku, potem pa ti ponujajo super specialitete... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

4. maj 2008 9:14

Pri nas krompir večkrat olupimo dan prej in sicer če se naslednji dan nimamo časa lupit....in vedno je vredu, samo vedno je potopljen v vodi da ne postane črn...... odgovor je torej ja ledenka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. maj 2008 10:36

Anamarija, si morda prezrla, da se vprašanje nanaša na surov krompir?

Praviloma ga lupim sproti, opranega kot Dragička in  takoj roma naprej v vodo. Se je pa že zgodilo, da sem ga nalupila pomotoma in celo solila. Brez težav počaka en dan v hladilniku, priporočljivo pa je, da je čez in čez pokrit z vodo. Koščki, ki štrlijo iz vode, radi posivijo. 

Izven hladilnika je že vprašanje, sploh poleti. Enkrat sem ga takole pozabila  v loncu na polici in je čez 2 dni že krepko smrdel pa voda se je kar vlekla  

Cila

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

4. maj 2008 10:40

Prav lahko se to naredi, zgodi se točno in samo to, kar je napisala rimljanka. Lep pozdrav in dober tek! daga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti