Se lahko krompir olupi prejšnji dan?

jakička  

član od: 19.6.2007

sporočila: 24

4. maj 2008 23:22

Hvala lepa za odgovore. Namreč, ne bi zaradi kaprice prejšnji dan lupila krompirja, ampak do sedaj mi je med tednom kuhala kosilo tašča, sedaj pa že skoraj ne zmore več. Zato sem zelo vesela vaših odgovorov (seveda sem bolj vesela tistih, ki pravite, da ga lahko olupim že prejšnji dan). Lep pozdrav in veselo novemu ponedeljku naproti ! jakička

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

5. maj 2008 0:05

[citat=--dragička--]Krompir vedno olupim tik preden kaj počnem z njim, nikdar ga ne puščam dolgo v vodi. Zakaj? Stara šola! Groza me je pa, ko vidim koga, da lupi krompir, ki ga prej NI opral in olupljen krompir daje v posodo - brez vode. Ali pa, če kdo reže peteršilj preden ga je opral. Pozdravček! Dragička, tudi tiso naprej od groze je stara šola. Tudi jaz sem bila enaka do tam nekje 30. leta, ko sem živela na Koroškem. Bog varuj, da je kdo lupil "umazan" krompir. Potem sem se preselila k morju in pričela prejemati račune od Rižanskega vodovoda. Povem ti, da me lupljenje umazanega krompirja kar naenkrat ni motilo več....Nova šola Pozdravček nazaj! Zdenka

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

5. maj 2008 20:57

Lupit neopran krompir pa res ni tak problem...saj je samo zemlja?!? Kaj pa stik z naravo pa te stvari, haha potem je mogoče boljše kupit pire iz vrečke Sicer pa ga potem itak opereš... mala zelena

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

27. maj 2008 14:26

Med tednom je najenostavneje zvečer skuhat kaj na žlico in se naslednji dan samo pogreje. Vendar to pri nas otroka ne sprejemata z največjim navdušenjem (a spet čorba?). Jaz včasih pridem zelo pozno domov, zato tudi krompir pripravim že zvečer do te mere, da ga samo še skuhata, ocvreta, spečeta ali popražita. Tudi praženega smo že pogreli v mikrovalovki, pa ni bilo nič narobe. Ja ampak prvič, ko sem pustila v loncu kuhan krompir in v ponvi prepraženo čebula in sinu naročila naj naredi tenstan krompir, pa je klical vse sošolke po vrsti in jih spraševal, a je tak krompir sploh še užiten. Lejla13

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

27. maj 2008 14:43

Lupiti opran krompir, preveč porabljene vode in ko ga olupiš ga še vedno moraš oprat. Stara šola in tudi pregovor pravi da kjer ni prsti (zemlje) ni masti. Lep dan pa veliko se smejte. reza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti