Založba mladinska knjiga

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

tema odprta - 3. maj 2008 23:54 | ogledi: 2.391 | odgovori: 12

Spet tema ki nikakor ne sodi na kulinariko.Pa vseeno,ker ne morem spati me preveč mori.

Namreč to,kako sem bila danes lahko tako neumna in se pustila "nasrati".

Popoldne nas je namreč obiskala gospa,ki je prodajlala knjige omenjene založbe.Jaz sem bila takrat ravno "v službi",zato jo je tašča poslala dol k meni v delavnico.Gospa mi je ponudila cd-je za učenje angleščine za osnovnošolske otroke,s priloženimi slušalkami in nato še otroško enciklopedijo.Trdila je,da imajo zdaj akcijo in da tako poceni knjig nebom več dobila.Poslušala sem jo bolj z enim ušesom ker sem bila sredi največjega dela.

Skratka nebom dolgovezila vse skupaj imam sedaj na deset obrokov po 20eur.

Ko pa sem malo prej brskala po njihovi spletni strani,sem opazila,da mi je prodala dve izmed najdražjih stvari in da ni nobene akcije.Mislim,da mi bi mogla najprej pokazati cenik in šele nato govoriti o ugodnih obrokih.Ja,vem po toči zvoniti je prepozno.

Zanima me samo to,če je sploh mogoče še naročilo preklicati in stvari vrniti??Prvi obrok naj bi imela julija.

Je imel kdo podobno izkušnjo?

Kristina

Temo je spremenil(a) Kristina dne 03. maj 2008 23:56:00

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

4. maj 2008 0:04

A ni po zakonu tako, da v roku 8 dni lahko stvar vrneš? Jaz sem kupila telefon, pa z njim nisem bila zadovoljna, zato sem ga čez tri dni vrnila. Je pa res, da so mi dali drugega, mislim pa, da bi mi morali dati tudi denar, če bi ga zahtevala. Če prav razumem, ti itak nisi še nič plačala, tako da bi jaz na tvojem mestu zadevo vrnila in pika.

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

4. maj 2008 8:06

pokliči,pošlji jim email,malo citiraj Kutinovo,..... prekliči,...... anaeva

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. maj 2008 9:44

Pri prodaji na domu imaš možnost, da v 15 dneh vrneš kupljeno. Pri tem je vseeno, ali so to v pogojih napisali, ali ne. Uporablja se zakon neposredno.

Kupec je namreč pri prodaji na domu, s telefonskim naročilom v slabšem položaju kot v trgovini. Najbrž se upošteva intenzivnost prodajalca.

Takoj jutri napiši dopis, da preklicuješ naročilo, da vračaš kupljeno, ker si se prenaglila in da zahtevaš, da ti že pačano kupnino vrnejo v zakonskem roku. Vse pošlješ priporočeno. Posebej poudarjam, da vse dokumente, ki si jih podpisala fotokopiraj in jih shrani.

 

Glede roka vračila bom še pogledala točno v zakon.

 

Rok 8 dni za vračilo pa velja za očitne napake izdelka, ki jih ob nakupu nisi mogel opaziti. Za skrite napake, ki se izkažejo kasneje, pa je rok precej daljši. Zato shranite pomembne račune, nanje napišite: račun za rjave čevlje z mašno, račun za mešalnik za taščo, račun za črnobel kostim. Sama na račun napišem še zadnji rok hrambe, tj za reklamacijo in jih ob kontroli zavržem.

F r i n a

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. maj 2008 9:44

Sem prebrala še enkrat, nisi dala pologa, kar precej olajša urejanje.

F r i n a

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

4. maj 2008 13:50

Hvala frina!Jutri bom poklicala.Zanima me samo še,če grejo stroški pošiljanja name ali na njihov račun? Kristina

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

4. maj 2008 15:47

Evo, tole piše na njihovi spletni strani (BTW, spletna prodaja se tretira isto kot nakup preko akviziterja): "Kot kupec imate pravico odstopiti od pogodbe v 15 dneh od prejema blaga. Obvestite nas na naslov info@emka.si oz. Mladinska knjiga Trgovina, p.p. 36, 1001 Ljubljana. Prejeto blago nam morate vrniti s priporočeno pošiljko nepoškodovano v 15 dneh po tem, ko ste nas obvestili o odstopu od pogodbe. Vrnili vam bomo plačani znesek za vrnejeno blago v 30 dneh od vrnitve paketa. Vračilo prejetega blaga v roku za odstop od pogodbe se prav tako šteje za sporočilo o odstopu od pogodbe in vam le tega ni potrebno posebej pošiljati. Pri nakupu avdio, video posnetkov ali računalniškega programa nimate pravice do odstopa od pogodbe, če ste odprli varnostni pečat."

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

4. maj 2008 21:58

Hm, kaj pa zdaj ko je vse že odprto?Cd za učenje angleščine je računalniški program.Škatlo je odprla akviziterka,celo slušalke je odmontirala,da mi jih je pokazala.Oba cdja je vzela iz škatlic. Iz knjige je odvila zaščitno folijo in mi jo na kratko prelistala. Ma,nič jutri pokličem,prekličem,pošljem nazaj in to je to! Kristina

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

5. maj 2008 8:39

Mimogrede....poklicala,razložila,ženske ki mi je prodajala knjige sploh ne poznajoZdaj sem jim po mejlu poslala kopijo naročilnice in bodo najprej preverili. Kristina

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

5. maj 2008 9:09

Halo... svašta, res

Lep dan in veliko se smejte

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. maj 2008 10:19

Pravice potrošnikov, torej kupcev, ureja Zakon o potrošnikih in deloma tudi Obligacijski zakonik ( skrita napaka). Tole je Zakon : http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=19.

V tem primeru gre za prodajo "od vrat do vrat". Če natančno pogledate, v tem zakonu ni izjema za elektronske medije. Zato bi jaz v skladu s tem zakonom in ne s pogoji MK vrnila blago kar takoj. Posebej bi napisala, da je prodajalka sama odprla embalažo.

Prosim, če pogledaš naročilnico, drobni tekst, kako piše glede vračila CD. Če si pogoje z izjavo sprejela, je najbrž tvoja volja in ne bo uspeha, vendar bi vsaj jaz poskušala vrniti.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti