Rumen jezik???

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

tema odprta - 1. maj 2008 11:20 | ogledi: 22.590 | odgovori: 10

Živjo

Zanima me, če slučajno kdo ve, kaj bi lahko bil razlog za to, da imam že več kot deset dni popolnoma rumen jezik? Ni od kakšnih bonbonov, zagotovo ne. Če jem kakšno bolj ostro ali kislo hrano, me tudi prav boli.

kakšna ideja, izkušnja morda?

Najlepša hvala!

Muffsy

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

1. maj 2008 13:05

Tibetanski, indijski in japonski zdravilci pri diagnosticiranju vedno preverijo stanje bolnikovega jezika. To lahko vsako jutro storite tudi sami ob pomoči ogledala. Če je jezik bled, je to znak anemičnosti ali pomanjkanja krvi v telesu. Rumenkasta barva govori o presežku žolča ali motnji v delovanju jeter. Odtisi na robu jezika so znak slabo prebavljene hrane v črevesju. Če niste jedli borovnic, barva jezika pa je modrikasta, gre za motnje v delovanju srca. Obloženost jezika v zadnjem delu opozarja na strupe v debelem črevesju. Če je jezik obložen na sredini, so strupi v želodcu in tankem črevesju. Poglobljena črta na sredini jezika govori o potlačenih čustvih, zavita črta na sredini pa pomeni nepravilnosti hrbtenice. Po japonski makrobiotiki temno rdeč jezik kaže na vnetje, čir ali raka. Bel jezik in grenek okus v ustih govori o motnji žolča, slabem krvnem obtoku, kopičenju maščobe in sluzi, slabokrvnosti in pomanjkanju hemoglobina. Beli madeži na jeziku opozarjajo na splošno izčrpanost prebavil. Jezik z rumenim slojem kaže na vnetje in pretirano izločanje žolča zaradi kopičenja maščob, ki so posledica uživanja perutnine, jajc in mlečnih izdelkov. Jezik, ki ga pokriva siva in lepljiva plast, govori o čezmerni količini sluzi v telesu

lp Saša

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

1. maj 2008 15:02

Ma nubenemu ne pokažem jezika.

Muffsy pa vprašanje: si pojedla v zadnjem pobdobju veliko ožetih pomaranč. Moja prijateljica je po operaciji dojke pretiravala s pomarančami in je imela čisto rumene dlani. Za hezik ne vem, vendar vem, da se barvilo, mislim da karotin, v telesu kopiči.

 

Bistveni kazalec pri delovanju žolča so beločniče. Če so te rumene, s hitrim  korakom do zdravnika.

F r i n a

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

1. maj 2008 22:10

Hvala lepa! Sicer me zdaj kar malo skrbi, ampak vsaj približno vem, kaj je lahko vzrok. LP :) Muffsy

Kaya88  

član od: 1.11.2011

sporočila: 3

2. mar 2015 9:28

Pozdravljena Muffsy, mene pa zanima, kako si uredila s svojim jezikom in kakšen je bil razlog. Sama imam iste probleme, ki trajajo že nekaj časa.

 

Upam, da odgovoriš kljub poteku tolikšnega časa.

 

Hvala.

 

LP

Kaya88

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

2. mar 2015 9:42

Kaya, če pogledaš na Muffsyin osebni profil, boš videla, da že nekaj let ni aktivna. Predlagam, da ji pošlješ ZS, morda pa se ti oglasi.

marjja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

2. mar 2015 10:52

Kaya, svetujem ti obisk pri zdravniku, glede na to, da tvoje težave trajajo že nekaj časa. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kaya88  

član od: 1.11.2011

sporočila: 3

2. mar 2015 11:03

marija in Trixi hvala za odgovor.

Upam, da je Muffsyin v redu, pa se morda le javi :)

Sem pa že bila pri zdravniku in ne vejo kaj si naj z menoj. Krvni testi so odlični in še vedno odkrivam razlog za to in iščem nekoga, ki bi imel podobno izkušnjo.

Kaya88

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

2. mar 2015 15:40

Kaya, vazno da je vse ok. Sicer pa google pravi takole:

http://www.sharecare.com/health/dental-oral-health-tee

Yellow tongue usually occurs when the papillae (tiny projections) on the surface of your tongue become enlarged and yellow-colored from bacteria growing in your mouth.
Most often, yellow tongue is an early sign of a harmless condition called black, hairy tongue, which is usually brought on by:poor oral hygieneheavy tobacco usechanges in the normal bacteria or yeast content of the mouth following antibiotic usebreathing through your mouthmedications containing bismuth, such as Pepto-Bismolregular use of mouthwashes containing oxidizing agents, such as peroxide, or astringent agents, such as witch hazel or menthol

Rarely, yellow tongue may be a sign of jaundice, a yellowing of your eyes and skin that might indicate liver or gallbladder problems

 

 

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Kaya88  

član od: 1.11.2011

sporočila: 3

3. mar 2015 11:57

Rebecca hvala, tole pa prvič vidim, nisem googlala v angleščini. A veš, da bi res bila lahko kakšna povezava z bakterijami na jeziku, ki mi s stikom z hrano reagirajo, ker recimo, če ne jem ničesar imam jezik normalen, kak kaj pojem, v večini primerov sladkega pa reagiram, da dobim rumeno oblogo. Malo me sicer skrbi, ker to res že dolgo traja.

Omenim še to osebni zdravnici, ker res ne vedo kaj si naj z menoj. :)

 

Hvala iz srca.

 

 

Kaya88

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

6. mar 2015 9:19

Sladkor redi glivice in nekatere bakterije. Če pri jemanju antibiotikov, ki uničjo tudi dobre mikroorganizme, svetujejo spiranje ust s fiziološko raztopino, bi posusila s slano raztopino.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti