???? prosena - ovsena kaša????

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

7. maj 2008 21:32

Ovseni kosmiči so zelo okusni kuhani na mleku pa še zdravi za otroke in ljudi zobčutljivim želodcem za vse rekonvalescente.Pazimo le dajih ne zakuhamo preveč gosto so pa zelo hranljivi lahko jih malo sladkamo ali pa solimo kar nam je po okusu bolj všeč. mark5

IrenaM  

član od: 23.9.2002

sporočila: 66

7. maj 2008 21:45

Ko smo ravno pri kaši, imam tudi jaz vprašanje. Pri kakšnih starejših receptih piše pri sestavinah samo "kaša" in takrat ne vem za katere vrsto kaše gre, ko pa jih poznamo toliko vrst. Predvidevam, da je bila verjetno mišljena prosena kaša, ostale so novejši proizvodi. Se morda motim? Irena z Bleda

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

7. maj 2008 21:50

Tudi jaz sem proseno kašo že spekla v obliki narastka in jo akuhala v juhi. Sedaj pa bi jo rada poskusila kot prilogo, vendar jo očitno ne znam skuhati, saj mi vedno na koncu nastane pac........jaz bi pa rada, da bi bila bolj sipka, podobno kot riž in temu bi dodala razno zelenjavo...ali je to sploh možno? Razmišljala sem tudi o ocvrtkih..... katjushka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. maj 2008 22:42

Proseno kašo lahko uporabiš povsod, kjer uporabiš riž.

Kjer piše kaša, je mišljena prosena, vsaj po moje.

rimljanka - zasebno mnenje

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

7. maj 2008 22:55

rimljanka je napisal/a:

Proseno kašo lahko uporabiš povsod, kjer uporabiš riž.

[nagelj] rimljanka - zasebno mnenje
To že, samo kako doseči, da bo tudi izgledalo vsaj približno tako kot riž..... katjushka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. maj 2008 22:58

Primerno časa kuhati....po moje.

rimljanka - zasebno mnenje

neznan uporabnik

8. maj 2008 8:42

Tudi jaz imam eno vprašanje, če je že govora o prosu. Kupila sem polnozrnato proseno kašo in jo najprej namakala, nato pa še kuhala debeli dve uri, pa je bila še vedno več ali manj podobna surovi. No, pojedla sem jo vseeno, z mlekom, je pa hrustala kot kokice, okus je bil čuden, in komaj sem vse lupinice dobila iz zob. Kaj naj naredim s to kašo? Bi jo morala kako drugače pripravit ... ? Ali pa je to pač taka kaša, ki se ne da na mehko skuhati? (zaradi trde lupine?)? Če ima kdo kako idejo, bi bila zelo hvaležna, ker mam en kilogram te kaše, pa res je ne bi vsakič kuhala po 2-3 ure, se mi zdi škoda energije. Hvala jancka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. maj 2008 8:56

Kaj paje polnozrnata prosena kaša? Misliš kar proso ali kaj? Saj na vrečki najbrž ne piše, da je kaša polnozrnata?

Kaša po mojem mnenju ne more biti polnozrnata, saj je kaša seme, ki mu je odstranjena lupina.

rimljanka - zasebno mnenje

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

8. maj 2008 9:45

katjushka je napisal/a:
Tudi jaz sem proseno kašo že spekla v obliki narastka in jo akuhala v juhi. Sedaj pa bi jo rada poskusila kot prilogo, vendar jo očitno ne znam skuhati, saj mi vedno na koncu nastane pac........jaz bi pa rada, da bi bila bolj sipka, podobno kot riž in temu bi dodala razno zelenjavo...ali je to sploh možno? Razmišljala sem tudi o ocvrtkih..... katjushka
Jaz sem si v študentskih letih proseno kašo zvečer kar prelila s kropom (nič kuhala), pokrila posodo, zjutraj pa zmešala z jogurtom in pojedla. Kolikor se spomnim, je "razpadla" manj, kot če bi jo kuhala. Katjushka, poskusi, morda ti bo bolj všeč. Mogoče bi pomagalo tudi, da namočeno kašo potem še dobro odcediš in jo šele potem zmešaš z ostalimi sestavinami jedi. Čeprav....meni se zdi, da pri prosu semena skoraj obvezno počijo pri kuhanju, drugače kot kuskus ali riž, ki ostane cel. mamaF - Mojca

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

8. maj 2008 10:33

Ovsena kaša obstaja pod trgovskim imenom ovseni rižek. To je v bistvu oluščeno ovseno seme. Dobi se v večjih marketih na policah z zdravo hrano. Pakiran je v rjavih vrečkah, proizvajalca Žito.

Tule ga lahko vidite.

http://www.zito.si/index.php?id=511

 

lp

Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti