Izdelki "luna"

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

20. maj 2008 10:43

Proxima! Kaj ima to veze z napisanim? Ne razumem, žal! veverica Sporočilo je spremenil(a) sara dne 20. maj 2008 10:44:28

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

20. maj 2008 10:58

Draga Veverica, vem da mene nisi nič vprašala, ampak......ja, ima veliko zveze s prej napisanim. A ti sploh veš kaj so gama x žarki? Res? Potem si pa edina na svetu. A misliš, da gama x žarki čepijo v česnu in čakajo nate, da jih sesekljaš in potem skočijo vate? In ti naredijo - kaj? Meni je veliko ljubši obsevan kot pa pošprican česen. Gre za nekaj povsem drugega. Za manipulacijo z ljudmi na račun njihovega neznanja. Da se razumemo - vsi smo neznalci vsak na svojem področju, eni poznajo žarke, drugi zakone in predpise, tretji nič, četrti pa to mastno izkoriščajo za lastno samopromocijo in dobiček. Se spomnim, kako se je pred par leti nekdo na forumu razpisal o grozljivih decay-productsih, ki nastajajo v hrani med kuhanjem v mikrovalovni pečici. Ja ljubi bogec, seveda nastajajo, a pri kuhanju, pečenju, poširanju, dušenju, cvrtju itd. pa ne ali kaj? Ampak nekdo se bo vedno našel, ki bo verjel. Tako se tudi pri luni vedno nekdo najde, ki bo verjel, da "vsebuje manj škodljivih stvari", ja krasno, res je lepo vedeti, česa ne vsebuje (pa da smo si na jasnem - nikjer konkretno ne piše niti kaj vsebuje, niti česa ne). Gre torej za to, da manipulirajo. Tako kot ti manipuliraš z gama x žarki. Iskreno verjamem, da brez slabih namenov in v odkriti skrbi za svoje in tuje zdravje, ampak to na samem dejstvu nič ne spremeni. Bridka resnica pač je, da se je treba zanesti na lastno pamet in se zato predvsem najprej oborožiti z znanjem (kar pa je žal precej mukotrpen posel) - pa naj gre za česen, pralni prašek ali lokacijsko dovoljenje za takipataki prizidek. Lep pozdrav, Sonja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

20. maj 2008 12:01

limnol, odlično si to pojasnila in lepo ter predvsem koristno bi bilo, če bi si post čim več bralcev zapomnilo.

Ognjič

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

20. maj 2008 18:40

Draga Limnol in Ognjič! Hvala za vsa "pojasnila". No, meni je vseeno ljubša nešpricana in neobsevana hrana, torej natur. Lp, veverica

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

20. maj 2008 19:44

Sara, jaz ti nisem nič pojasnjevala, ker nisem strokovnjak na tem področju. Sem pa seveda povprašala takšne, ki so te stroke in so se mi smejali, ker so mislili, da se šalim. Skratka,znanec je rekel, da ga zanima vir in to ne v smislu, da je nek znanstvenik nekje nekaj zapisal, ampak z imeni, kraji... strokovno podkrepljeno.

Sicer pa je tudi meni ljubša natur zelenjava in sadje, zato tudi imam vrtiček.

O !Luni! pa ne vem nič....no, zdaj je baje polna in huda

Ognjič

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

20. maj 2008 23:42

Hojla! Me je malo pogrelo, priznam! Zato sem malo pokukala po spletu in vam tukaj pripenjam vsaj eno dokaj verodostojno spletno stran, da ne bo pripomb, da je zadeva zrasla na slovenskem zelniku, ali da kdo pretirava. Vsekakor bodo to trdili tisti, ki imajo od splošne uporabe največ koristi - torej proizvajalci in trgovci. http://www.foodandwaterwatch.org/ Lep pozdrav in prijetno branje. Žal je le v angleščini! Malo sem še pogledala baze podatkov z zakodiranim dostopom. Mnenja so deljena. Eni absolutno zagovarjajo obsevanje - za odstranitev vseh patogenih organizmov, ki bi nam lahko škodili, in še pomembna podrobnost, sadja in zelenjave zaradi tega nič manj ne špricajo, samo podaljšajo jim obstojnost. Drugi pa so jasno kontra - njihovih argumentov nima smisla dodatno razpredat, ker sem jih že. Limnol, ti si kar privošči tisti česen in močno upam, da imaš prav! veverica Sporočilo je spremenil(a) sara dne 21. maj 2008 00:30:48 Sporočilo je spremenil(a) sara dne 21. maj 2008 00:31:26

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

21. maj 2008 8:06

Pod limnol se podpišem!!!

 

Včeraj sem iz čistega firbca kupila pralni prašek in mehčalec. Dišiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!

 

jasna

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

21. maj 2008 8:08

V našem bogem Tušu imajo samo pralni prašek in en cet za posodo. Kupila bom, ko bom videla vse izdelke (v kakem večjem šparu) morda mehčalec in milo za roke. Začetnica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. maj 2008 8:32

Draga veverica, zakaj pa naj bi bila tuja pamet a priori boljša od slovenske? Argument in mnenje sta dve zelo različni stvari. Za argument so potrebni dokazi, mnenje pa lahko imaš kakršnokoli. Lep pozdrav, Sonja

BiBaBuBa  

član od: 11.5.2008

sporočila: 62

3. jun 2008 13:27

Če imate rade, da perilo lepo diši po mehčalcu probajte Ornel (čokolada & vanilija, jasmin & bombaž...). Dobijo se samo v Mercatorju. Drugače pa so najboljši praški in mehčalci iz Mullerja, ki so originali. Bolj dišijo in niso redčeni... LP! BiBaBuBa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti