Alergije pri otrocih

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

tema odprta - 30. apr 2008 21:31 | ogledi: 2.194 | odgovori: 6

Živjo!

Prosim vas,če mi lahko pomagate-namreč imam hčero sraro 3,5 leta in ima full suho ,razdraženo kožo-vse jo srbi najbolj izrazito je po obrazu.Obiskale sva zdr.,dobile že ogromno krem in sirupov-A ima kdo podobne probleme in kakšen nasvet za nego te razdražene kože?

harmonika

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

30. apr 2008 22:02

Moj sin je te težave prerasel. Pomagali smo si z dieto- seveda prej je treba ugotoviti na katere stvari je otrok alergičen in s kremami, ki vsebujejo kuterid. Te je treba uporabljati v čim manjši količini in res samo na vnetih mestih. Zelo pa mu je pomagala krema Linolafett ( to lahko kupiš v lekarni) , ki učinkuje podobno kot Bepanthen plus, le da je meni boljša. LENČA

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

30. apr 2008 22:45

Prosim, pelji jo k dobremu dermatologu. To je imel moj sin in revežu so določili en kup alergij, skoraj nič več ni smel jest, na koncu smo pa ugotovili, da ima samo tako zelo dehidrirano in nenahranjeno kožo. Kombinacija dobrih maž (olive in kaj vem kaj še vse) je zadevo rešila v nekaj dneh in z alergijami ni bilo nič. Zdravnici v bolnici je bilo pa precej nerodno, ko je izvedela, kako ga je pobiksala. lesnik

Jagoda501  

član od: 10.2.2008

sporočila: 28

1. maj 2008 2:38

A pije zadosti? (vode/nesladkanega čaja) Dehidracija in suha koža je lahko tudi od premalo tekočine. Za mazanje z oljem pa mi je prodajalka v Sanolaborju rekla, da je ok, če je koža pred tem vlažna - v tem primeru je dobro za kožo, sicer pa jo izsuši... Preveč kremic & šamponov tudi izsuši kožo... Sploh "vlažilne" kreme pozimi... Mogoče probaš čimbolj opustit mila in šampone... Za tako malo dete je lahko voda čisto zadosti, ne rabi šampona... Meni in še enemu sorodniku se je lasišče ful pozdravilo ob prenehanju uporabe šampona... Ali pa vsaj uporabiti kaj čimbolj nežnega, za obraz pa itak samo vodo... Kaj pa če je problem v pralnem prašku? Mogoče poskusit zamenjat, pa uporabit kaj čimbolj naravnega, morda oreške? (pa seveda brez mehčalca) Glede hrane pa, fajn bi blo zapisovat, kaj je & kake so posledice... Čimbolj naravna hrana in čimmanj sladkarij bi blo po logiki v vsakem primeru najboljše... lahko pa malo eksperimentirate... Pa mogoče bi blo res za vprašat kakega dobrega dermatologa... :) Jagoda501

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

1. maj 2008 7:15

Vzrokov za suho kožo je lahko več. Lahko so iz okolja ali pa od prehrane. Mogoče ji ne paše kakšen tekstil, majice, posteljina, tepihi.....mogoče mehčalec, prašek, milo....lahko pa je tudi povezano s prehrano. Za tako suho otroško kožo bi jaz priporočila jojoba olje izmenično z macadamia oljem. Jojoba namreč kožo namasi, macadamia pa ji doda potrebno vlago. Pa naravno naj bo. Če ne veš kje to kupiti, si lahko pogledaš na spodnjem linku, kje jaz kupujem to dvoje naravno olje in sicer pod naranao kozmetiko boš našla.

www.sunray.si

Kyara

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

1. maj 2008 11:25

Najprej hvala vsem za pomoč. Midve sva obiskale dosedaj že vse skoraj -obiskale sva dermatologa ,ki je dejal ,da bodo težave z leti minile -opravile sva test na alergije,vendar ni se pokazolo čisto nič oz.dejali so ,da ni na nič alergična -bile sva tudi v Rogaški slatini ,kjer delajo z nekakšnimi palčkami-BIORESONANCA,kjer je ga.rekla,da se naj izogibava 14 dni zelenjavi in bo vse potem z terapijo izginilo.Res 14 dni smo vsi jedli samo meso potem pa še je bila slabša še bolj jo je vse srbelo. Kozmetiko kupujeva od MUSTELE -STELATOPIA Problem je ,da zdaj ko je recimo doma jo redno mažem in ko je v stanovanju ni problemov,ko pa pride ven v trenutku postane vsa rdeča na čelu in pod očmi je koža zelo zelo suha .Prejšnji teden sva zunaj na vrtu rezale travo in je vtrenutko dobila vse roke rdeča-šle sva naravnost k zdravniku ,pa je rekla da je alergija pa da bo že boljše. Tudi vsako jutro vzamema žličko ZYRTEKS sirupa. harmonika

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

3. maj 2008 21:51

Najslabše je , če eksperimintiraš z raznimi kremicami, ker s tem postane koža še bolj občutljiva. Včasih je problem že pretirano umivanje, pa tisto, kar so ti svetovali glede pitja, je tudi zelo pomembno. Seveda pa je ne izpostavljaj alergenom brez potrebe - trava povzroči alergijo še tistim, ki niso zelo občutljivi. Moraš se pa nečesa zavedati, nobena kremica ne bo pozdravila alergije. Krema bo pomagala, da se bo ekcem pomiril( kuterid) in koža obnovila ( linolafett). Ker pa alegija še vedno obstaja, bo ekcem zopet izbruhnil. Zato bi bilo dobro ugotoviti, na kaj je alergična. Mojemu sinu najprej tudi niso odkrili alergije, pa je šel nekajkrat ambulantno na testiranje. Potem smo se odločili, da so ga sprejeli v bolnišnico za nekaj dni, kjer so opravili res vse teste in se je pokazalo, da je alergičen na čokolado, svinjino in koruzno ličkanje. Sedaj je te težave prerasel in kljub temu, da npr. zelo rad je čokolado( predvsem zato, ker je kar nekaj let ni smel) ni nobenih težav več. Seveda se to tiče mojih izkušenj z alergijo. Če se stanje ne izboljša, potem vztrajaj naprej. LENČA Sporočilo je spremenil(a) LENČA dne 03. maj 2008 21:55:16

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti