Čičerika

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

tema odprta - 30. apr 2008 17:14 | ogledi: 53.644 | odgovori: 64

Pozdravljeni

Kupila sem čičeriko in me zanima, koliko časa jo kuhate. Na etiketi sicer piše, da naj se namaka 12 ur, potem pa naj se kuha 70 min - zanimajo pa me vaše izkušnje.

Koliko časa lahko hranim kuhano čičeriko v zaprti posodi v hladilniku?

Hvala in lep pozdrav!

Moycaa

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

30. apr 2008 17:58

V AMC posodi jo kuham približno 25-30 minut minut na srednji temperaturi, prej pa jo namakam v rahko slani vodi celo noč. Vodo zamenjam z novo. Mislim, da je podobno v ekonom loncu. Potem jo sperem pod tekočo vodo in jo naredim z veliko belega dela pora in bučnega olja, primešam pa še začimbe za solato in seveda sol ter malo kisa. Lp zoja2

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. maj 2008 13:16

Namočeno pol ure v ekonom loncu.

Loni Makaroni

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

10. feb 2011 17:19

Prebrala sem vse na temo čičerike na tem forumu, vendar o praženi čičeriki za grickanje nisem zasledila nič. Zato sem pobrskala drugje in našla različne podatke: nekateri so pisali, da je treba čičeriko pred praženjem namakati in kuhati, drugi pa, da jo je potrebno samo namakati. Ker pač nimam pojma o tem, sem izbrala samo namakanje. Tudi glede dolžine namakanja so bili podatki različni. Jaz sem naredila tako: namakala sem jo dobre 4 ure (vmes vodo zamenjala), nato pa odcedila in jo dala v ponev z malo olja. Pražila sem jo skoraj pol ure, saj se mi je prej zdela od zunaj preveč mehka (nekje sem pa brala, da naj bi hrustala), notri pa kot slabo pečen kostanj. No... rezultat so majhni temno rjavi kamenčki, ki bodo šli v smeti. Ampak ne mislim obupat, tako da prosim za pomoč! Lep pozdrav JanisJoplin

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

10. feb 2011 17:39

đeniska, ne vem kako si z angleščino, googlaj " fried chickpeas " in tam je nekaj receptov, nobeden ( kolikor sem na hitro pogledal ) ne zahteva nobenega namakanja. Drugač, a sploh veš kaj mora ven priti? Pražena čičerika se včasih dobila v Sarajevu ali Beogradu ( morda še kje ) pri albancih kot prigrizek pod imenom leblebija. Kolikor se spomnem, bi sklepal, da ni bilo nič namakanja, kar praženo.

Pa, če sem že pri besedi: v čem ti je všeč tvoja vzornica: droge, alkohol ali kaj tretjega.

ežoj

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

10. feb 2011 17:43

Čičeriko se namoči čez noč, skuha, soli proti koncu (zadnjih 10 minut), odcedi in prepraži na olivnem olju. Odvisno od predvidene količine popitega vina (na primer) se še dosoli, poljubno začini in "gricka" do onemoglosti...., tako je pri nas.

Zagotovo nikjer nič ne piše?!

lp

mzm

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

10. feb 2011 17:50

Ne, povsod je samo v solatah, mineštri in namazu:) koliko časa pa se kuha? Ker sem spet zaseldila nekje 70 min, nekje 1 uro in pol... In koliko časa se praži? Res bi rada natančna navodila, ker je ne bi rada spet v peč vrgla:) Hvala. JanisJoplin

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

10. feb 2011 17:52

Ežoj, toliko vem, da mora biti vsaj tako, da jo lahko pregrizneš:) pa hvala za nasvet. Firbec: glasba! JanisJoplin

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

10. feb 2011 17:57

JanisJoplin je napisal/a:
Ne, povsod je samo v solatah, mineštri in namazu:) koliko časa pa se kuha? Ker sem spet zaseldila nekje 70 min, nekje 1 uro in pol... In koliko časa se praži? Res bi rada natančna navodila, ker je ne bi rada spet v peč vrgla:)

Hvala.

JanisJoplin

Dokler ni kuhana! To je kot s fižolom, poskušaš med kuho. Več kot eno uro, na zmernem ognju, ostalo vidiš sproti. Praži se, dokler ti ni všeč, bolj ali manj hrustljavo, spet poskušaš...več kot pet minut.

lp

mzm

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

10. feb 2011 17:59

Ok, hvala miš! JanisJoplin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti