Satelitska antena

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

tema odprta - 29. apr 2008 18:54 | ogledi: 10.953 | odgovori: 10

Prosim za nasvet, kakšno satelitsko anteno (krožnik) naj kupimo, da bomo na vikendu videli čimveč slovenskih in s slovenskimi podnapisi opremljenih programov. Z navadno anteno vidimo dobro samo TV Koper in hrvaške programe. Od naših lovimo SLO 1, SLO 2 in POP TV, ampak je slika bolj slaba. Ali moramo kupiti kakšno posebno satelitsko anteno ali bi bil dober tudi kakšen poceni Sky master. Lep pozdrav in hvala!

karlinka

Temo je spremenil(a) karlinka dne 06. maj 2008 12:53:46

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

29. apr 2008 19:31

moji starši trenutno naročajo total Tv,... rezultatov ti še ne vem povedati,ker je ravno v delu anaeva

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

6. maj 2008 12:55

Ali mi res nihče ne zna nič svetovati, lepo prosim! karlinka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. maj 2008 13:11

Karlinka, tole je v osnovi forum amaterskih kuharjev. To, kar ti potrebuješ, pa je nasvet profesionalca, ki razume divji in kompleksni svet oddajanja signalov, pa divji svet sprejemnih kartic itd itd.... Skratka, ali poišči kakšen drug forum za tole ali pa, še boljše, za ta nasvet vprašaj tiste ljudi, ki svoj kruh služijo s tem znanjem. Imaš v vsakem kraju vsaj izpostavo kakšnega kabelskega-satelitskega operaterja ali pa kakšen avansiran servis telefonije in televizije, pa tam vprašaj. Vendelina jr.

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

6. maj 2008 13:45

Mi imamo Total TV in smo malo razočarani, ker kar naprej zmanjkuje signala. mišika

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

6. maj 2008 14:59

Na kratko, s satelitsko anteno in sprejemnikom ne boš sprejemala programov s SLO podnapisi. Potrebuješ še dekoder (če ga že sprejemnik nima) s kartico. Če je kartica legalna, je seveda plačljiva. Za oni drugi, nelegalni svet, pa malo pobrskaj, ni pa enostavno, saj so komunikacije digitalne. Za SLO1&2 pa se mi zdi, da kartico kot naročnik in plačnik TVSLO dobiš skoraj zastonj. lp Vlado

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

2. jan 2013 8:42

zanima me, če kdo ve, kaj se da narediti v našem primeru. Imeli smo nemško satelitsko anteno, vendar so lani vse programe zakodirali, zato je ne moremo več gledati. Kaj je potrebno narediti, da bi satelitske programe spet gledali, vendar brez naročnine? Podnapisi niso potrebni, bi pa zaradi otrok rajši imeli angleško satelitsko.

Prosila bi tudi za kakšen kontakt, da bi sploh vedela, na koga se s tem problemom lahko obrnem.

Hvala za nasvete.

kleo

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. jan 2013 10:05

kleo je napisal/a:

 Kaj je potrebno narediti, da bi satelitske programe spet gledali, vendar brez naročnine? Podnapisi niso potrebni, bi pa zaradi otrok rajši imeli angleško satelitsko.



kleo

 

To je pa tisto iz "mica kovačeva, pila n'č plačala....."

Vendelina jr.

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

2. jan 2013 10:23

Hahha, tudi jaz se režim :) No ampak resno, se res dobi še kako reč zastonj? Če so programe zakodirali, so verjetno to naredili zato, da zakasirajo odkodiranje....

saša

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

2. jan 2013 11:52

hvala za nasvete, ampak če ne vprašaš ne izveš. Glede na to, da krožnik še vedno imamo, se mi zdi škoda, da na strehi stoji brez  veze. Lep dan vam želim še naprej.

kleo

ekvinokcij  

član od: 10.1.2013

sporočila: 1

11. jan 2013 21:38

Seveda se da gledati brez naročnine, vendar tiste programe, ki niso kodirani. Anteno usmeriš na satelita Astro in Hotbird in lahko gledaš programe (so ang., nem. in tudi v kakem drugem jeziku). Če nisi res ekstra zahteven, tudi izmed nekodiranih programov, najdeš kaj zase.

ekvinokcij

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti