Mačka in kavč

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

10. avg 2016 20:30

Če je pa mačka tvoj gospodar v hiši, je pa težko.Če bi otroci to delali bi jih že po riti.

dvorana

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

10. avg 2016 21:51

Če bi otroci to delali bi jih že po riti.

dvorana                          Nič več, kajti v veljavo naj bi v Sloveniji stopil zakon o permesivni vzgoji.

                                           Za permisivno vzgojo velja, da je ključna beseda 'DA', kar pomeni: vse je dovoljeno                                                in starši so sužnji otroka.

mopsika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. avg 2016 22:35

Mopsika, ne potvarjaj resnice okoli zakona. Med pretepanjem in permisivno vzgojo, kot jo razummeš, je morje možnosti.

rimljanka

cotkan  

član od: 7.6.2016

sporočila: 26

11. avg 2016 2:13

Mačka ni pes, mačke se ne da nič naučiti dela kar hoče. Mačka ni primerna za v hišo, ker obrne vse od stropa do tal vsepovsodi pušča dlake in prenaša bolezni sploh kjer so otroci previdnost ni odveč. Tudi muci je sigurno lepše živeti na dvorišču, kjer preganja miške in se prosto sprehaja po bližnji okolici, muce so v naravi prosto živeče živali in jih ni potrebno zapirati kot pse. Seveda je pa potrebno tudi za muce poskrbeti, da imajo ustrezno prehrano, topel prostor za ležanje. V poletni vročini se rade izležavajo v drevesni hišici. Hišica v krošnji vrbe ali kakšnega okrasnega drevesa nudi senčno in varno zatočišče za poletni počitek.

cotkan

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

11. avg 2016 5:57

Veliko je odvisno od karakterja živali. Trenutno imamo dve, pa sta po karakterju kot noč in dan. Ena si brusi kremlje tudi ob kavču, če se le da, pa čeprav ima praskalnik in malo morje dreves in podobnega pred hišo in ob njej. Poskusili smo marsikaj, stanje se je izboljšalo toda, če se ji občasno to zahoče, bo to tudi delala, pa čeprav jo še tako preganjaš. Edini učinkovit ukrep je da jo ujameš (in takrat se ne pusti ujeti, ker ve da ne dela prav) in enostavno postaviš pred vrata.  

tedyka

cotkan  

član od: 7.6.2016

sporočila: 26

11. avg 2016 6:29

tedyka je napisal/a:
 Edini učinkovit ukrep je da jo ujameš (in takrat se ne pusti ujeti, ker ve da ne dela prav) in enostavno postaviš pred vrata.  

tedyka

edino pravilno.

 

cotkan

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

11. avg 2016 8:22

cotkan je napisal/a:
tedyka je napisal/a:
 Edini učinkovit ukrep je da jo ujameš (in takrat se ne pusti ujeti, ker ve da ne dela prav) in enostavno postaviš pred vrata.  

tedyka
edino pravilno.

 

cotkan

Pa ne moreš postaviti pred vrata mačke za 2500€, no.

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

11. avg 2016 10:30

proxima je napisal/a:

Pa ne moreš postaviti pred vrata mačke za 2500€, no.

Res ne, ker si niti ne moremo privoščiti mačka za tako vsoto 

 

Maček po mojem mnenju sploh ni za v stanovanje, niti pes. Bolezni, dlake in pri prsih še vonj so enostavno preveč. Ni mi niti všeč, da od kje, kjer sem na obisku, prinesem dlake na sebi domov.

Ampak moj bivši partner je imel mačke najraje notri. Seveda se je maček spravil praskat kavč, pa sem dvignila glas in ga postavila pred vrata, par metrov stran ima polno dreves, ki jih lahko koristi v ta namen.

Maček je še poizkušal in vsakič bil kregan. No potem je dojel, da se mu ne obrestuje to, kar mu ne dovolimo, ker potem sledi izhod iz zavetja stanovanja in odnehal.

Tudi spal je lahko tam, kjer je imel pripravljeno mesto le zanj. Pa se je tudi to navadil.

 

Praskalnika pa ni nikdar sprejel. No sem pa zunaj na enem drevesu videla sledi njegovega krempljanja, torej je poskrbel za svoje kremplje in našel mesto, kjer je najprimerneje.

 

NutellomAnka

cotkan  

član od: 7.6.2016

sporočila: 26

11. avg 2016 11:43

anka je napisal/a:
proxima je napisal/a:
Pa ne moreš postaviti pred vrata mačke za 2500€, no.

Res ne, ker si niti ne moremo privoščiti mačka za tako vsoto 

 

Maček po mojem mnenju sploh ni za v stanovanje, niti pes. Bolezni, dlake in pri prsih še vonj so enostavno preveč. Ni mi niti všeč, da od kje, kjer sem na obisku, prinesem dlake na sebi domov.

 

 

NutellomAnka

Moja hiša moj pes, čekoga kaj moti mu ni treba prihajati. Če bi moral izbirati med človeškim prijateljem in pasjim je kužek v veliki prednosti. Zdaj imam četrtega psa, v našem kratkem življenju lahko preživimo le nekaj psov, pes me ni nikoli razočaral nikoli ni slabe volje vedno me pričaka ves vesel skratka če bi se pojavil človek, ki bi imel večino pasjih lastnosti bi bil najboljši prijatel na svetu . ko so enega mojega znanca vprašali kako se je po letu dveh ujel s prijateljico, ki je seboj pripeljala psa je bz rzmišljanja odgovoril ona lahko gre pes ostane. cena živali ni pomembna saj žival se svoje cene ne zaveda nasprotno pa  ljudje sami sebe pogosto previsoko cenimo.



cotkan

Sporočilo je spremenil(a) cotkan dne 11. 2016 11:46

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

11. avg 2016 12:09

No, naš maček je pa po značaju pol pes pol maček - maček, ker jo užge kot raketa, ko naredi stvari, za katere dobro ve, da jih ne sme (kot omenja tedyka) in pa pes, ker je vedno nemiren (beri: tuli pred vrati oz. skoraj že laja), dokler se oče ne vrne v stanovanje (maček je izključno samo notri), ko oče pride nazaj, se mora absolutno pocrkljati v naročju, ko se oče usede na stol/kavč, takoj priteče in se uleži v naročje, ko je bil še mlajši, je prinašal kroglice, pliške ipd. stvari, ki si jih vrgel - kot pes, reagiral je na žvižge - kot pes, na splošno ima očeta v popolnih čislih - kot pes gospodarja - in mu to izkazuje na vse možne načine.

Oče je sicer hotel imeti psa, no sedaj končno ima...v mačji podobi.

keke



Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 11. 2016 12:10

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti