Sočno pecivo

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

tema odprta - 28. apr 2008 15:12 | ogledi: 6.286 | odgovori: 7

sedaj sem izvedela, da je rodila moja prijateljica. Jutri zvečer je zabava in ker rada pečem sem se ponudila, da kaj spečem. Suhega peciva bo dovolj(piškoti,potica..) in sem premišljevala, da bi kaj takega,da se naredi en lep pladenj sočnega peciva, tako po koščkih, za enkrat v usta. Vem da bom naredila šamrolce pa male kremšnite, kaj mi še svetujete? Hvala

sladkosnedko

O-O  

član od: 6.10.2006

sporočila: 51

28. apr 2008 15:56

Kakšno sadno pecivo bi bilo OK, recimo tole enostavno od VladkeK: speče biskvit (eno plast)...zrezane jagode marinira v sladkorju in limoni, s sokom, ki nastane, namoči biskvit, jagode pa na hitro zmiksaš in to "čežano" namažem na biskvit, pokrijem s tankimi kolutki banan in premažem s smetano. http://med.over.net/forum5/read.php?21,4714625 Nareži na kocke, če bo preveč sočno pa daj še v papirnate "posodice". ali fruc rezine, jagodni nebeški vrt, ali kakšno sadno rolado, vse med recepti na tem portalu. O-O

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

28. apr 2008 16:44

Al pa uno pecivo (ne vem pod katerim imenom je tu gor), ko spečeš temen biskvit, prerežeš, namažeš z marmelado, čez s kislo smetano, pokriješ z drugo polovico biskvita in poliješ s čokolado. Pride zelo sočno in gre vedno dobro v promet. ema82

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

28. apr 2008 17:38

Tale recept je tud super s sadjem: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4955 Jaz sem naredila samo eno plast biskvita, čez pa kremo in po vrhu jagode in preliv za torte. Ravno jutri me čaka ponovitev, so bili prvič teti tako všeč da jih želi imeti za v službo za rojstni dan *Alisha*

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

29. apr 2008 8:48

hvala vsem za odgovor.

sladkosnedko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti