Posodovke na severni in vzhodni strani

gladiola  

član od: 11.4.2006

sporočila: 100

tema odprta - 28. apr 2008 7:28 | ogledi: 1.830 | odgovori: 5

Pozdravljeni!

Kakšne posodovke mi priporočate na severni in vzhodni strani? Ob hiši "pod kap" bi rada postavila posodovke in ne vem katere bi mi uspevale na severni in vzhodni strani? Ima kdo kakšen predlog?

gladiola

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. apr 2008 8:00

Bistvenega pomena je, da vemo, ali misliš trajne rastline ali enoletne. Ker, saj veš, jeseni, ko je treba tiste, ki niso prezimno trdne, pospraviti kam, pa ni prostora... Povej torej.

rimljanka - zasebno mnenje

gladiola  

član od: 11.4.2006

sporočila: 100

28. apr 2008 10:49

Trajne saj imam na srečo prostor pozimi kam shranit. Za enoletnice vržem preveč denarja stran. gladiola

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

28. apr 2008 12:50

Čao, pelargonije... Lep pozdravček, S.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. apr 2008 14:58

Na sončni strani bi jaz imela oleandre, pa hibiskus, recimo, tudi mirta je lepa. (no, saj imamo). Obnesejo se tudi vrtnice v loncih.

Če misliš nizke rastline, potem so lepi sivka, žajbelj, recimo, pa čez zimo sta zunaj. Ampak, od teh dveh ni cvetja večino leta.

Lahko si omisliš tiudi dalije, dolgo cvetijo, če jim sproti režeš odcvetela socvetja. jeseni spraviš gomolje, za prihodnje leto.

Konec koncev so tudi pokončne sorte pelargonij trajne, se jih da celo v drevesca vzgojiti.

Na cenčno lego pa fuksije, gomoljne begonije, asparagus, ....

 

rimljanka - zasebno mnenje

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

29. apr 2008 14:57

Če ne želiš zapraviti preveč denarja, lahko poseješ kapucinke. Lani me je sin prosil, da mu kupim semena cvetočih rož, da bi jih posejal. Kupila sem kapucinke, ki do tedaj nisem poznala. Kapucinke, ki so bile na južni in zahodni strani, so se kar hitro posušile (sonce jih je dobesedno zažgalo), tiste na severni strani pa so cvetele vse do slane pozno v jesen. ajetam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti