Pica z morskimi sadeži

monek1  

član od: 13.4.2008

sporočila: 4

tema odprta - 26. apr 2008 11:08 | ogledi: 25.868 | odgovori: 7

Pozdravljene.

Naslednji teden imam namen delati pico z morskimi sadeži (sestra je kupila zamrznjene, pa ne vem kaj naj z njimi vse počnem).

Kaj se vse da gor na pico? Jih moram najprej odtaljiti?

Hvala za pomoč!

monek

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

26. apr 2008 11:57

Odtaliti, temeljito oprati, odcediti, pol pa klasično, paradajz, sir, morski sadeži, sicer s svežimi je še boljša.

Morske sadeže daš tik pred serviranjem.

lp

Anamarija

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. apr 2008 12:13

Kot pravi Anamarija (jaz sem sicer bolj "šporka" in kupljenih zamrznjenih ne perem več) - odtaliti in potem naprej po želji. Če želiš čimbolj uživati v morskem okusu, ti bi svetovala, da na pico ne naložiš preveč sira, da jih ne "zaduši".Če si pa ljubiteljica obilice sira, naredi po svojem okusu! Sama dam na tako pico par. pelate, dosti česna, oljke, včasih kapre, par rezin svežega paradižnika ( ko je sezona), par minut pred koncem pečenja pa: morske sadeže, malo mocarele, pokapam z ol. oljem in potresem s peteršiljem. Najlepše je, ko odpreš pečico in te od opojnih vonjav odnese kar v nebesa... mamaF - Mojca

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

26. apr 2008 12:17

Njami, takšno pico obožujem!

Tudi jaz dam gor obilico česna, ap domačo paradajzovo mezgo, olive, poleti še kakšen košček sveže paprike in seveda morske sadeže in sir. vendar jaz dam vse naenkrat v pekač in pečem. sem pač bolj ležerna, kaj pa morem.

Vonjave so božanske, okus pa za bogove, heheh

Kyara

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

26. apr 2008 12:46

MamaF, jaz sem iskrena, vendar ne zlobna.

Lep sončen dan želim vsem!

Anamarija

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. apr 2008 17:29

Daj no, Anamarija, jaz sem se na SVOJ račun pozafrkavala (ker sem glede enih reči precej flegma)! Konec koncev itak vsak naredi po svoje, meni se pač kakšnih stvari ne da in si mislim, če je že kakšna šporkarija gor bo na 220° pa ja pokrepala (in tisto, kar že v fabriki presortirajo in očistijo predem zamrznejo, se mi zdi, da itak nima pol toliko arome kot sveže, zato tega pač ne spiram več). Važno je, da je stvar sveža. In da smo ljudje različni, če ne bi bil na tem svetu en velik dolgčas. Te lepo prosim, da tega ne vzameš za zamero in zlobo, OK! mamaF - Mojca Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 26. apr 2008 17:36:41

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

26. apr 2008 18:19

Posluhni, jaz ne zamerim prav nič, mislim, da bo prej obratnoče bi ti pojedla pico s peskom bi verjetno bila drugačnega mišljenja in še kako bi oprala školjke, edino, če tebi hrustanje pašemeni ne.

Itak smo že zašli pa dajmo še malo, jaz sem takrat napisala, da ne jem in ne bom nikoli jedla umazanih kalamarov, nisem rekla, da si ti umazana, drugič beri boljše .

Je pa tudi res in to mislim, da že drugič pišem, kar se tiče čistoče hrane, sem grozna, kaj čmo...je pa lep občutek, da veš kaj ješ, vsaj meni in mojim.

lp

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 26. apr 2008 18:20:21

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

27. apr 2008 0:18

Ma, dobro, daj, ena in druga sva samo monek 1 napisali kaj pač narediva z morskimi sadeži, preden grejo na pico. Ti jih prej opereš, jaz jih pa ne (zamrznjenih - kupljenih v paketu). To je to. Ona bo naredila, kot se njej zdi prav. In - tudi jaz iskreno mislim, ko govorim o svojih navadah. Če so komu blizu, prav, če ne, pa naj dela po svoje. Kadar pišem sem, pišem zato, da bi komu kaj koristilo (če že sprašuje). Po svoji volji lahko recept ali nasvet uporabi ali pa tudi ne. Lignji- tebi so všeč taki, meni pa drugačni (to NE pomeni, da sem jaz ene vrste, ti pa druge)- se strinjava? Peace, sister, bi rekli indijanci. mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti