Šparglji

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. maj 2013 14:03

Mygrace je napisal/a:

Mene v šparglje spustit nima smisla. Jih ne prinesem prav nič, sproti pojem in sem potem frej, ostali kuhajo

Aha, še nekaj moram vprašat: slišala sem, da rdeče vino ne gre k špargljem, baje uniči folno kislino. Kdo kaj več ve o tem?



Mygrace



Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 05. 2013 12:32

 

A misliš tole? http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15834233

 

Kronično uživanje alkohola res poveča potrebe po folni kislini. Če pa popiješ vsak dan kozarček rdečega po kosilu ali večerji (pa nič vmes in ne čez vikend trojno dozo), potem je to samo dobro za zdravje in ne bo sile, kaka dodatna porcija špinače ali zelenih špargljev ali dober guacamole tu in tam bodo interno kemijo povsem spravili v red.

Sonja

Mygrace

sporočila: 6506

5. maj 2013 14:14

Zadnjič za mizo, ko smo uživali šparglje in je bil na razpolago zgolj teran, sem slišala to štorijo, nisem raziskovala na netu.

Itak da sem si privoščila kozarček. Čeprav bi mi belo vino bolj sedlo, a ga pač pri tisti hiši tisti hip ni bilo.

In bilo je govora (reklakazala) konkretno o kombinaciji šparglji-vino. Nekaj je pač treba paberkovati, morda so pa hoteli zgolj prišparati prečudovit teran, kaj pa vem? Danes je razpon med povedanim in realnim zelo velik, nimaš kej

Mygrace

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. maj 2013 14:35

Ja, se strinjam, k špargljem vsekakor bolje gre belo (navijam za sauvignon).

Sonja

kačča  

član od: 28.8.2010

sporočila: 121

5. maj 2013 15:46

@mišzmoke, mamamia & ostali - hvala za odgovor. Skuhano in pospravljeno v zamrzovalnik. :)

kačča

Mygrace

sporočila: 6506

5. maj 2013 15:58

Jst ne znam Sauvignon izgovort pol pa kr po zelenem mahnem najrajši. Kadar se gremo.

Mygrace

jozek100  

član od: 18.2.2013

sporočila: 2

24. jun 2013 20:11

Men so res najboljsi peceni na zaru z olivnim oljem in fajn posoljeni.ovijem jih tut v slanino.nikoli pa se jih nisem lupil.prvic slisim.moja draga pa nardi tudi krasno spargljevo kremno juho.spasira s palicnim.....

jozek100

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

25. jun 2013 17:01

Šele drugo leto mi na gredi rastejo šparglji ... nekaj sem jih kupila (in rastejo v različnih debelinah), kupila sem pa tudi vrečko semen in jih lani vrgla ... sedaj je že polna greda, vendar še bolj tankih šparljev, ki so že v cvetu. Se pa zgodi, da zraste sedaj še kakšen na novo ... ali lahko takšnega še sedaj odtrgam in uporabim ali jih pustim zrasti, kot sem ostale? Za pokušino sem letos spomladi odtrgala 4 pri debelejših sadikah, potem sem jih pustila, da so zrasli do konca ...

katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti