Barvanje volnene odeje

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

tema odprta - 25. apr 2008 12:56 | ogledi: 7.486 | odgovori: 4

Ali ima kdo izkušnje z barvanjem volnene odeje, ali po domače, "deke"? Imam eno grdo rjavo odejo z leopardjim vzorcem, ki bi jo rada pobarvala v temno rdečo. Vzorec bo verjetno ostal, ampak bo vseeno manj grda, če bo rdeča. S čim bi lahko to pobarvala in kako lahko preprečim, da se barva spere?

Hvala, LP

RadaJem

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

27. apr 2008 10:20

V Merkurju, Mavrici, Prometeju in podobnih trgovinah imajo barve za barvanje volne.

stana

llilika  

član od: 26.9.2007

sporočila: 87

9. sep 2013 11:50

Da ne odpiram nove teme.Kaj je katera doma prala volneno odejo?In na koliko stopinj in na kaj je potrebno paziti.Hvala.

llilika

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. sep 2013 12:20

Odeje polnjene z volno še nisem prala, ker se bojim, da bi postala grudasta.

Redno pa perem volnene koce - v mrzli vodi, po najbolj nežnem programu, ki ga stroj premore, z malo najbolj blagega detergenta. Obesiš in sušiš na zraku na hladnem. Tako sem delala leta in leta in nikoli ni bilo nič narobe (ne z obliko, ne z barvo, ne z velikostjo). Letos v ta hudi vročini sem si pa rekla - jupi, zdaj je čas, da se operejo odeje, bunde, blazine in kar je še teh debelih stvari, ker se vse tako super suši - in je bil rezultat takšen: koci, ki so preživeli brez posledic tudi že 10 pranj, so se po sušenju na balkonu, ko je bilo zunaj 40oC (četudi v senci), zmanjšali takole za 20 cm v vsaki smeri.

Nauk je torej jasen: tko žuri, gubi na dostojanstvu (ali mu pa vsaj noge gledajo izpod odeje).

Sonja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

9. sep 2013 13:47

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti