Okraski iz sladkorja

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

12. maj 2008 21:22

Prejšnji teden sem potem končno sprobala tole maso, in je res fina. Za foro sem tudi v trgovini pogledala sestavine pri tistih figuricah, in so identične kot v štorkljinem receptu. Masa je tudi zelo okusna, vsaj nam je bila Pa še par slikic: http://alisha.moj-album.com/album/12080605/ Aja, še to: figurice so se res fino posušile, potem na torti pa so se mi pričele čez noč nekoliko topiti, ker je nisem imela v hladilniku, ampak v kleti. Delala sem namreč dve torti, ena je bila prevelika za v hladilnik, in na tisti so se topile, na oni v hladilniku pa se niso. Za opozorilo, če bo kdo še sprobaval. *Alisha*

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

12. maj 2008 21:40

Čao, Alisha - ti si umetnica. A to si čist tko, na roke naredila, tele živalce in traktor pa to? Ma, hudo.... pa tud ostalo pecivo, brez besed..... Lep pozdravček, S.

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

12. maj 2008 22:26

*Alisha* ... fantastično. Res prave umetnine. Figurice in traktor ... noro. Ampak... a si ti mogoče slaščičarka? Ne zdej vzet tega kot nekaj slabega. Samo po načinu pisanja tako sklepam Lp MM

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

12. maj 2008 22:32

Res lepe figurice, čestitam. unicorn

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

13. maj 2008 9:58

Alisha, čestitam. Zeeeeelo luštni izdelki. Veš, to mi pa ni jasno, da so se ti figure iz te mase topile, ker tudi jaz torte ponavadi hladim v kleti in se mi do danes še nič ni stopilo, vsaj iz te mase ne - razen iz tičino .

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

13. maj 2008 10:21

*Alisha* figurice so zelo lepe,ali si jih vse naredila iz količin ki so navedene v receptu ali si dvojne mase? Res so lepe .LP. golubić

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

13. maj 2008 12:04

*Alisha* vidim da se bom morala res spet na gorenjsko prit, pa se sprehodit čez dvorišče in vohat če kaj diši pred vašo hišo superca...vse čestitke...

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

14. maj 2008 21:47

Joj, hvala vsem za pohvale, sej moram priznat da sem bila tud jaz kar malo ponosna, ko mi je ratalo tako kot sem si zamislila Ja, figurice sem naredila ročno, malo sem prej pobrskala po internetu in si ogledala slikice. Vse sem pa naredila samo iz polovične mase. morska medvedka, ne ne, nisem slaščičarka, sem ekonomistka Večino sem se pa naučila tukejle na forumih, ker imate res take fajn nasvete in ideje. majamarko - če bom videla koga vohljati okoli naše hiše bom takoj vedela da si to ti hihi Drugače pa res vedno gledam te vaše albume in slike na kulinariki, pa občudujem vaše umetnine. Moram si omisliti tudi tičino maso, ker so mi zelo všeč takšne torte. Lep pozdravček, *Alisha*

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

16. maj 2008 17:38

Pravkar se mi sušijo lepi okraski za torto po štorkljinem receptu.  Prav navdušena sem. Zdaj spečem samo še torto, jo okrasim in slikam. Jutri bom z njo presenetila sina, ki praznuje rojstni dan.

Iskrena hvala vsem, ki nesebično razdajate svoje znanje. Občudujem vaše izdelke in se trudim s svojimi. Po pravici povem, da sem  začela peči šele ob svoji upokojitvi. Prej sta za sladice skrbeli mama in tašča, jaz pa za vse ostalo. Sedaj pridno prebiram vaše nasvete in vsaka torta je lepša. Mama se ne more načuditi. Idej mi ne manjka, le prakse nimam in se učim sproti. Kmalu se bom lotila še celo prevleči s tičino maso.  Nabaviti moram še barve in nekaj modelčkov. .....

Pozdravček!

Nelly

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti