Okraski iz sladkorja

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

24. apr 2008 22:15

Jana 1, čisto preprosto; na desko, še bolje na silikonski podlagi lepo zmešaj sladkor in ml. v prahu in dodaj maslo ( najbolje zmehčano na sobni temp ), nato dodaj beljake in gneti toliko časa, da dobiš gladko maso. Po želji jo obarvaj z jedilnimi barvami in to je to. Atina, js že kr slabo vidim in potem ne vem kje mi pade prtljaga dol, tko da se pripravi. Veš kolk cajta že iščem Jade, pa Stano R, pa Veri, pa še katero iz kulinarike, pa povsod drugje izgubim prtljago, sam pr teh ne. Sm zadnjič slišala, da si Jade spet želi v porodniško . Ups, bom raje tiho - bo še bolj jezna name..... Lepe sanje vsem......

petika  

član od: 11.11.2005

sporočila: 88

25. apr 2008 11:24

sporočam vam da so rožice narejene iz te mase uspele. Masa je res super za oblikovat in verjetno bi se dalo z njo tudi obleči torto. Lahko jo je valjat in oblikovat. Na žalost pa to ni tisto kar sem imela v mislih ko sem odprla to temo. Bom mogla še malo brskat po internetu. petika

petika  

član od: 11.11.2005

sporočila: 88

25. apr 2008 11:42

Sem našla en recept za okraske iz sladkorja. Ko sprobam poročam. Če koga zanima : Create Your Own Edible Sugar Decorations From ThePartyWorks.com Using any candy makers mold you can create your own edible sugar decorations for cakes, cookies or cupcakes. Recipe: 2 cups Granulated sugar 4 tsp Water 1/4 tsp Meringue powder Food coloring (optional) Mix by hand, kneading for about 1 minute until sugar is moistened and packs like wet sand. Keep mixture covered with a damp cloth. Add 1/4 tsp meringue powder for strength. To tint, substitute part liquid food color for water in recipe. Tinted sugar makes the pretties molded decorations. To make sugar molds, pack the sugar mixture into mold as firmly as possible. To make multicolored mold, start with features and press the desired tinted sugars into mold. When making more than 4 sugar decorations from the same mold, dust mold with cornstarch to prevent sticking. Scrape off excess sugar mixture with a spatula, so top is even with edge of mold. Unmold sugar at once by placing cardboard over mold. Turn mold and cardboard upside down and lift mold off releasing sugar shape. Let dry 5 hours or in 200 degree oven for 5-10 min. If using a large sugar mold you can decorate with royal icing using your favorite decorator tips. pozdravček petika

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

25. apr 2008 16:07

Petika, tale recept sem enkrat našla v enem forumu na KS, po moje je to to, kar iščeš. Jaz sem probala, tudi obarvala in je super, se stopi v ustih, lepo modelira, pride pa snežno belo (jaz sem dala kokosovo mast), pa nič komplicirano ni, samo dobro pregneteš, pa je, po potrebi dodaš še malo limonovega soka ali  sladkorja v prahu. Probaj...

500 g sladkorja v prahu

3 žlice limoninega soka

50 g rastlinske maščobe

2 žlici vode

 

 

čoko

Sporočilo je spremenil(a) čoko dne 25. apr 2008 16:12:45

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

26. apr 2008 14:24

Ooo, čudovite so! Bravo!

čoko

jana1  

član od: 25.6.2005

sporočila: 124

6. maj 2008 10:37

štorklja, hvala!

 

jana1

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

6. maj 2008 12:00

Jasna1,zakaj se zahvaljuješ štorklji-ali ji je prtljaga padla k tebi. golubić

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

6. maj 2008 12:08

Danes sem prebrala to temo,škoda da nisem prej,prav 25.4.sem delala torto za hčerkin 18.rojstni dan in bi mi te rožice prav prišle.Bom drugič,pa štorklji haval za recept,svojo prtljago je pri meni pustila že trikrat ,.Petika,rožice so res lepe.Vprašala bi samo še kje bi lahko kupila jedilne barve?LP. golubić

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. maj 2008 12:45

V vsakem večjem centru (Sosedov, Tašparoven, Francoz...) so barve v tubicah od Schwartaua. Ali pa če imaš barve od velike noči. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti