Figaro rezine

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

tema odprta - 18. okt 2002 22:04 | ogledi: 7.715 | odgovori: 2

Zelo rada bi dobila recept za pripravo peciva, ki mu v trgovini pravijo Figaro rezine, mislim pa, da je drugo ime tudi grilaž rezine. Gre za dva oblata oz. vaflja, ki sta polnjena z rezanimi orehi in nekakšno grozno sladko, vlecljivo maso, ki ima okus po karamelu in je temno rjava.

cervus

ambienta  

član od: 31.7.2002

sporočila: 21

19. okt 2002 8:35

Zadnjič sem naredila figaro po receptu gospe Marte Krašovec,ki je v bazi receptov in se mi zdi odličen,le karamel mi ni najbolje uspel in bi prosila za potrobnejše navodilo. jadranka zakovšek

anazus  

član od: 4.1.2002

sporočila: 154

20. okt 2002 20:28

Jaz imam recept za napolitanke z istimi sestavinami: 250 g sladkorja 10 žlic vode 200 g margarine 150 g narezanih ali grobo mletih orehov 150 g mletih albert piškotov 100 g čokolade 3 oblate za napolitanke Sladkor in vodo kuhaj do vrenja in dodaj margarino, orehe in piškote. Na kratko še malo prekuhaj med stalnim mešanjem. Zmes razdeli na dva dela. V enega dodaj še nad paro stopljeno čokolado. Nato premaži en oblat z svetlo kremo, pokrij z drugim oblatom in namaži s temno kremo, ter zopet pokrij s preostalim oblatom. Nato daj čez oblate kakšen pekač ali kuhinjsko desko in nato moraš obtežiti poktite oblate, da se zmes strdi in sprime z oblati. Lp, Suzana.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti