Na pomoč - živalice v kopalnici

kokosek  

član od: 23.4.2008

sporočila: 8

tema odprta - 23. apr 2008 20:55 | ogledi: 20.737 | odgovori: 32

Pozdravljeni!

Ker vidim da radi pomagate ljudem in jim dajete koristne nasvete, bi vas tudi jaz prosila zanj.

Namreč v kopalinici imam neke male žuželke (ki se ob dotiku zvijejo v kugljice). In ker se mi niti sanja ne kako jih odstraniti, mi prosim pomagajte z nasvetom.

Hvala vam že v naprej, ker vem da boste sigurno našli kakšen odgovor na moj problem!

Lep pozdrav!

kokosek

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

23. apr 2008 23:39

Hm, tudi jaz se tukaj priključujem z vprašanjem - mogoče kdo ve, kako se lahko znebim srebrnih ribic? To so tiste male (5-10mm) živalce, ki so navadno v kopalnici po tleh. So solzaste oblike in svetleče srebrne barve. Vidiš jih lahko samo takoj ko prižgeš luč, ko začnejo panično bezljati v kak temačen kot. Zanimivo - to je že drugo stanovanje v Lj, kjer jih imam, doma v hiši pa ni o njih ne duha ne sluha... Stentor

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

23. apr 2008 23:55

Če se želita živalic dokončno znebiti (jih pobiti), poskusita najprej z Biokilom ali podobno rečjo pošpricati vse kotičke oz. tla v kopalnici in to zvečer, preden gresta spat. Če jim strup pride do živega, jih bosta zjutraj našla mrtve in jih samo pometeta s tal. Sicer pa povprašajta po kakšnem agresivnejšem sredstvu v kakšni vrtnariji ali kmetijski trgovini, kjer ponavadi prodajajo več vrst raznih strupov. Splača se vama še preveriti od kod te ribice oz. "železne kačice" in "kletni prašički" (tako tem živalim pravimo pri nas doma) prihajajo. Morda bo dovolj, da jim s silikonom zapreta fugo ali luknjico, iz katere lezejo. Mi jih imamo dosti v vinski kleti ampak tam je po tleh beton, stene so tudi grobe in živalce nikogar ne motijo, tako da svojih izkušenj z odstranjevanjem nimam. mamaF - Mojca

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. apr 2008 8:02

Mi pa temu pravimo železne ribice in prašički. Ribice smo imeli nekdaj v starem papirju, ko smo ga zbirali za šolo, prašičke pa na vodnjaku. Sedaj obojega že desetletja nisem več opazila. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

24. apr 2008 22:36

Če pomagata cimet in pecilni prašek za mravlje, zakaj ne bi tudi za srebrne ribice? Probajte ga potresti, škoditi ne more, tudi škodljivo ni za ljudi. seherezada

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

25. apr 2008 7:01

Te živalice imajo rade vlago in seveda temo. Probaj se znebiti vlage v kopalnici, pa kakšne dneve pusti luč po celi dan goreti.

Kyara

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

25. apr 2008 22:12

Hvala za nasvete:) Stentor

kokosek  

član od: 23.4.2008

sporočila: 8

27. apr 2008 23:21

Tudi jaz bi se vam rada zahvalila. Upam, da bom našla kakšno dobro sredstvo proti tem živalicam, res prav v kakšni kmetijski trgovini ali v vrtnariji. Tnx zlati ste kokosek

jaanchaar  

član od: 1.11.2008

sporočila: 1

1. nov 2008 9:42

Tudi jaz imam probleme z železnimi kačicami. Imam jih po fasadi hiše in se zadržujejo v kotih. Prosila pa bi za nasvet kako jih odstraniti. HVALA! Jaanchaar jaanchaar

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. nov 2008 10:49

jaanchaar, si prepričana, da so železne kačice? Se mi malo nenavadno zdi. So res take?

 Fotka z neta.

Še to: velike so nekje okoli 5 cm. rimljanka - zasebno mnenje

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 01. nov 2008 10:50:20

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

1. nov 2008 21:17

Pa daj, ko sn se vstrašla tote kače! Letos so se mi na oknih pojavile neke nove živalce, ki jih še svoj živi den nisn vidla. Te pa danes to pripovedujem in rišem celi familiji, pa mi svakinja pravi, da so kakalaki. Nikol čula. Grem iskat po interneti ... takoj pridem. tumpika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti