Na pomoč - živalice v kopalnici

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

1. nov 2008 21:46

Tumpika, kakalak mene spominja na ščurka (kakkerlak v nizozemščini). Močno upam, da nimaš te golazni. Čeprav se mi mal čudno zdi, da bi imela ščurke na oknih :) daj, sporoči nam, kaj so kakalaki. RadaJem

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

1. nov 2008 23:13

Rimljanka pravo sliko si našla. Sama imam tudi težave z njimi, čeprav vsako leto manj. Sem nekaj živalic na začetku našla in jih dala v vrečko ter odnesla na Zavod za zdravstveno varstvo, kjer so mi povedali, da so to železne kačice. Kupila sem nek sprej pri njih, ki ni poceni. Silikon je zapolnil tudi vsako luknjico v stanovanju, pa še vedno se pojavijo. Sem v bloku in tako mi hodijo tudi iz hodnika v stanovanje. Čeprav hitro poginejo mi gredo na živce. Sicer ko jih želiš pobrati se zvijejo v klopčič. Tudi ko poginejo so zvite v klopčič, vendar če je ne vidiš pravočasno takoj slišiš njihov pok pod nogami Skratka na Zavodu so mi dali nasvet, da tako kot pridejo tudi odidejo, imajo rade vlago in niso nevarne, samo me to ni pomirilo, da bi stanovanje delila z njimi. Jaz se borim z njimi že 4 leta, pa se jih še nisem znebila. Priznam pa, da jih je vsako leto manj. Ali je za to kriv silikon ali je pomagal sprej ali pa imajo vedno slabše pogoje - kdo ve

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

1. nov 2008 23:30

Da ne odpiram nove teme: na podstrešju imamo kuno (črno). Razen tega, da ponoči povzroča blazne zvoke, me ne moti. Me pa zanima, če (tako kot na primer polhi) tudi kune lahko delajo škodo po hišah. Gre namreč za to, da imamo sicer na podstrešju miši, in če jih bo ta kuna lovila, naj kar ostane. Če so v nevarnosti moje knjige, pohištvo, oblačila in podobno, jo bom skušala pa vseeno pregnati. V tem primeru me seveda zanima še to: kako se znebiš kune?

tulka

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

1. nov 2008 23:30

RadaJem, na interneti se nič nea najde, tudi pod kakkerlak ne. Zaj sn si enega popipsanega dala pod lupo in upam, da ni ščurek, ker nima tistih dolgih tipalk. Joj, in pod lupo vidim, da še vedno binca s tačkami, čeprav sn jih vjutro nasprejala, predn sn šla od doma. Dolg je 3 mm, temnorjavi in ma čist prozorna krila. Zadržujejo se mi res samo na oknih (AJM) v spodnjih utorih, kjer sta dve luknjici, verjetno za odtekanje vode. Vsak dan jih pošpricam in odstranim, zjutraj pa jih je spet polno tam not. tumpika

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

2. nov 2008 0:00

Ščurki so malo večji od 3mm, tako da verjetno vseeno nimaš ščurkov. S čim pa pipsaš? Meni se zaradi slabe izkušnje v študentskih časih ful gravžajo razni žužki in sem naredila že obsežno raziskavo o tem, kako na okolju in telesu prijazen način obdržati golazen zunaj. V moje stanovanje zaide samo še kakšna vešča (ki jo pokonča moj maček), pa tu in tam kakšen pajek ali komar. Skuhala sem "čaj" iz lovorja in mačje mete, baje oboje smrdi moljem, ščurkom in drugim nadlogam, ta čaj sem precedila in natočila v prazno razpršilo od Trima. Z njim vsake toliko pošpricam okoli oken, balkonska vrata in po tleh pred vhodnimi vrati. V kuhinjskih omaricah imam nastavljene lističe lovorja. Verjetno se mi boste smejali, ampak stvar očitno deluje. Mogoče ti bo pa to pomagalo, Tumpika. RadaJem

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. nov 2008 6:16

tulka je napisal/a:

Da ne odpiram nove teme: na podstrešju imamo kuno (črno). Razen tega, da ponoči povzroča blazne zvoke, me ne moti. Me pa zanima, če (tako kot na primer polhi) tudi kune lahko delajo škodo po hišah. Gre namreč za to, da imamo sicer na podstrešju miši, in če jih bo ta kuna lovila, naj kar ostane. Če so v nevarnosti moje knjige, pohištvo, oblačila in podobno, jo bom skušala pa vseeno pregnati. V tem primeru me seveda zanima še to: kako se znebiš kune?

tulka

Ja, kune so znane kov vnete bralke, lahko ti knjige odnesejo kam na branje, pa ne vrnejo nazaj.

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. nov 2008 6:20

A ja, še to: če se mišev znebiš tako, da naseliš kuno, pol se kune znebiš tako, da naseliš volka ali lisico.

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. nov 2008 8:33

ežoj, krasen nasvet.

Sicer pa, tulka, kune so mesojedci, zveri, torej ti ne bodo knjih načele, pa ostalega tudi ne. Tisto z mišmi bi se pa dalo urediti. Saj malo zgage ponoči se že preživi. Itak spiš, pa ne slišiš, a ne? Če te kaj potolaži, pri nas je občaso tudi kak tak gost na podstrešju... Le ne živiva v povsem nenaravnem okolju, to pa tudi nekaj odvaga, a ne?

  si pa res ne želim v bližini. sploh zelenih......

In še malo izpobraževanja: http://sl.wikipedia.org/wiki/Mustelidae Samo malo čudno je, da je tvoja črna, če pa pri nas živita zlatica in belica.......

 

rimljanka - zasebno mnenje

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

2. nov 2008 10:51

RadaJem, hvala, ker me razumeš, nobena žival niti ž niti m spola ne bo bla v mojem stanovanju (no, ja, pikapolonco sn pustla na lustru, pa je sama od sebe čudežno zginla, pa ko bom bla v penziji, sim omislila psa). Tote "ščurkece" pa pipsam s pipsom ali pa jih biokilam z biokilom. Grem pa zaj tvoj "zvarek" skuhat in ... poročam. tumpika

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

2. nov 2008 10:54

bila je ultra hitra, tako da obstaja možnost, da je imela kakšno malo liso pod vratom, pa je nisva opazila. Ampak 100% je bila pa vranje črna. Upam, da se ne bo spravila na kable od računalnika.

 

Ežoj, poznam enega Volka oziroma gospo Volk, jo bom vprašala, če gre živet v naše naravno okolje, ko se bomo kunice naveličali. Za kazen, ker se norca delaš, ti falot, bom tej kuni dala ime JOŽE.

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti