Rim in sicilija

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

tema odprta - 20. apr 2008 22:41 | ogledi: 11.217 | odgovori: 11

letos nas mika, da bi svoj letni dopust preživeli v Italiji in na Siciliji. V bližini Rima bi najeli sobo ali apartma za 2 ali 3 dni, nato bi stanovali par dni blizu Neaplja. Glavnino dopusta pa bi seveda preživeli na Siciliji. Na poti bomo cca 14 dni.

Ali ima katera kakšne izkušnje, kje je najbolje rezervirati sobe oz. apartmane. Za Sicilijo pa me zanima, kateri del ima najlepše plaže.

Hvala za odgovore

atic

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. apr 2008 23:29

Jaz ne bi stanovala preveč iz centra Rima, ker potems e boste dov seh znamenitosti cjazili celo večnost v največji vročini, pa še gužva je totalna. Me smo bile v hostlu v samem centru, ne predragem, in smo praktično vse kar prehodile, z izjemo Via Appie in katakomb.

Se je pa še lani dalo dobiti prenočišče v Slovenskem katoliškem domu, a se jaz nisem odločila zanj zato, ker se mi je zdel predaleč od centra.

Loni Makaroni

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

6. jul 2012 15:45

Bom kar tu nadaljevala temo in sicer bi rada moža konec avgusta za njegov 50 letni rojstni dan presenetila z eno- v skrajnosti-dvodnevnim izletom z letalom.Namreč, ko bi hotel zjutraj v službo bi mu šele povedala, da ima tisti dan dopust (v dogovoru z šefom) in potem presenečenje...

Razmišljala sem o Rimu - let iz Italije, vendar kolikor sem pregledala cene (morda ker je sezona) je  še vedno cena od 170 evrov na enega, kar se mi zdi za notranji let drago.

Za ostale destinacije me skrbi, da povratni let ni hiter oziroma morda le nimam pravih informacij. Zelo bom vesela kakšnega konkretnega predloga in tudi prevoznika, da bi čim ceneje prišla do karte. Se pa nagibam k morskim destinacijam, ker ima rad morje. V poštev pride tudi kak čarter na Hrvaško...

Druga opcija pa je enodnevni najem barke z skiperjem - čeprav je sam skiper in naj tisti dan malo uživa. Pa tudi tu sem mrzla.

Hvala za vse namige in informacije.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. jul 2012 17:03

Presečna množica tega je, da gresta v Zagreb in od tam letita v Dubrovnik, ker je letov kar veliko.

Kaj pa opcija, da bi to izvedla v petek in povratno v nedeljo - ker vikend cene so nižje kot tiste od ponedeljka do petka?

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. jul 2012 18:25

Trixi, na edreams imaš let, 31. avgust iz Benetk v Rim in 2. septembra nazaj, za 122 evrov za dve osebi (plus na koncu še okoli 15 evrov strokov zaplačilo s kartico).  Prtljage za čekirat itak ne potrebuješ, dva krat po osem kg, kolikor smeš vzeti ročne, je za dva dni itak dovolj, tako da ta strošek odpade.

Let je iz Benetk zvečer okoli devete ure, povratek nekaj čez deveto zvečer iz Rima. Če je to premalo, potem letita dan prej, in imata skorajtri dni na voljo v Rimu.

 

(stran je www.edreams.com, potem pa vpisuješ v okvirčke in se ti odpirajo možnosti).

 

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

7. jul 2012 16:13

Rojstni dan ima 28 avgust, zato bi mu ravno ta dan polepšala, da ne gre v službo. Za varstvo sinčka se že malo menim, ampak več kot 2 dni ne gre, punci imata obveznosti. Tale Zagreb bom še  pogledala, Dubrovnik je dobra varianta.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. jul 2012 16:27

Sem ti poslala link na zasebno pošto. Imaš let Benetke -Rim, povratna karta, za 116 evrov za dve osebi, 28. avgusta (zvečer) tja, 30.., tudi zvečer, nazaj.

lp

 

mamamia

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

11. jul 2012 0:14

Mi smo bili stiri leta nazaj na isti relaciji z avtomobilom. Trije dnevu v Rimu, kjer smo stanovali blizu Vatikana v B&B Ideal, potem 3 dni v Sorentu, nato pa s trajektom do Scilije, kjer smo imeli blizu Palerma apartma. Se vedno je to eden izmed nasih najlepsih dopustov. Ceprav je bil apartma blizu Palerma super, lokacija zaradi plaze ni bil pravilno izbrana. Priporocam ti, da izberete kraj bolj na vzhodnem delu otoka, meni je bilo zelo vsec mestece Cefalu. Domov smo se vrnili v enem dnevu, saj smo se iz Palerma do Neapla ponoci vozilu s trajektom. Je malo drazje, vendar se nam ni dalo nazaj voziti cez celo Italijo. atic

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

11. jul 2012 0:19

Upsi, se opravicujem, ker sem sama sebi odgovorila na temo, ki sem jo odprla pred 4 leti. Vseeno pa Trixi priporocam sobo v Idealu, lokacija je zelo prirocna, saj je blizu avtobusne postaje in cele so bile takrat zelo sprejemljive. atic

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

11. jul 2012 12:19

 

Poglej pri adrii, sedaj imajo ugodne ponudbe za veliko letov (povratna karta za 99 eur) - morda se ti bo zdela katera zanimiva.

trac

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

11. jul 2012 12:23

 

In letalske karte so vedno ugodnejše, če je vključen vikend (28. avgusta pa je torek).

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti