Strupi v kozmetiki - vredno prebrati!

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

22. apr 2008 23:35

Nena, v prvi vrsti hvala, res si se potrudila. Sama sem postala pozorna na kozmetiko pred dvemi leti, ko je moja prijateljica dobila raka na mehurju. To je sicer bolj moška bolezen, ampak zelo pogosto zbolijo zaposleni v frizerstvu.Ona sicer ni frizerka, si je pa barvala lase.Zdravniki so ji izrecno odsvetovali  vsakeršen stik z barvami, zlasti barvami za lase. Po ugotovljeni diagnozi je prenehala z barvanjem in danes je siva, vendar ponovno zdrava. Ko hodi na kontrole, pa z njo čakajo na pregled gospe, ki se še kar naprej barvajo in flancajo o neki kvaliteti življenja, obenem pa se jim bolezen vrača. Je barvanje večja kvaliteta življenja od zdravja? Saj verjetno za bolezen ni kriva samo barva, so še drugi dejavniki kot so stres, prehrana in še kaj. Kdo pa danes ne živi stresno in celo ljudje, ki imajo lastne vrtičke špricajo pridelke češ, da sicer nič ne zraste.

Tako da vse to o kozmetiki je kar precej zaskrbljujoče.

 

Aki

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

23. apr 2008 7:05

Iz DM samo Babyleve mleko za sončenje.

Kreme za obraz pa so nekaj drugega. Nima vsak proizvajalec mlek za sončenje tudi dobro kremo za obraz. O tem pa drugič, ker hitim.

Kyara

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

23. apr 2008 9:28

Ob prebiranju te teme sem našla tale članek: http://lifestyle.enaa.com/prikaziCL.asp?ClID=21404 Morda bo še komu zanimiv.... Nekako pa sem se sedaj zapičila v barve za lase. Precej je govora o naravnih barvah Logona. Jih je že katera uporabljala? katjushka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

23. apr 2008 10:47

Pa še to.....že približno 14 dni uporabljam olje z limono in rožmarinom od alverde DM proti celulitu in se mi zdi, da je koža bolj napeta, pa tudi diši zelo fino. Tudi cena je zelo "prijazna" in sicer mislim, da je nekaj čez 5€. katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti