Strupi v kozmetiki - vredno prebrati!

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

21. apr 2008 12:09

Jaz sem se nad uporabo kozmetike zamislila, ko sem nekega večera s seboj v tuš kabino v kampu vlekla: šampon balzam za lase gel za umivanje obraza tuš gel za telo intimno milo brivsko peno za noge po tem pa še: silikonski sprej za lase, peno za oblikovanje pričeske kremo za obraz, mleko za telo zobno pasto deodorant In to za enkratno tuširanje. Saj zdaj ne uporabljam kaj dosti manj teh zadev, kupujem si edino kozmetiko od Extravaganje Body care, koliko je naravna ne vem, je pa ena redkih ki mi kolikor toliko ustreza. Piše gor lahko vse živo, ampak diši nič in tudi koža jo obožuje. Je pa slovenski proizvod. Imam namreč zelo "tečno" kožo, ki se hitro odzove na preveč kemikalij. Edina packarija, ki jo zavestno dajem nase je poleti Ilrido, mleko za sončenje, ki preprečuje izbruh sončne alergije (pa se sploh uradno ne sončim, oz. sem v senci). Faktor sicer ni visok, samo kako zavre nastanek tistih srbečih mehurčkov pa pravzaprav ne želim vedeti. Dobro je vedeti vse zgornje navedbe, samo žal imajo taki članki učinek na premajhen krog ljudi oz. je to nekako podobno kot z E ji v prehrani. Vsi vemo da so tam, se nekako trudimo jim izognit, pa vendar imamo tiste, ki so pri tem zelo striknti v bistvu za težake in komplikatorje. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

21. apr 2008 13:57

katjushka, to olje kupujem v Turčiji. Imajo pa mandljevo, kokosovo in avokadovo. Vsa pa imajo odlične sestavine z dodatkom aloje vere. S sabo pa nesem domači gel aloje vere, ki kožo lepo navlaži po sončenju in prepreči morebitne opekline, ali pa rdečico.

Kyara

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

21. apr 2008 17:44

Odvisno, katere kreme imate od Afrodite. Po sestavi niso nič posebnega. Gre za kreme, ki so povprečne - kaj hudo zdravega ni v njih, najde se pa tudi kakšna snov, ki bi bolj sodila v kategorijo škodljivo - parabeni, mineralna olja, dišave.

Za sončenje pa tudi sama ne najdem kakšne dobre naravne alternative - nekaj ima Aubrey, pa je hudo drag (teh krem poleti porabim na kile). Mexitan je kvaliteten, samo se dobi samo v ZDA.

Sonja

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

22. apr 2008 0:20

Izdelujem 100% naravne kreme, sicer za lastne in družinske potrebe, mogoče pa bi naredila še kakšen lonček več. Če koga zanima naj uporabi zasebna sporočila.

Aki

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

22. apr 2008 0:23

Kje pa se dobi produkte kot so avalon, dr. Hauschka .... in ostale? evagirl

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

22. apr 2008 0:34

Kje pa se dobi produkte kot so avalon, dr. Hauschka .... in ostale? evagirl

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

22. apr 2008 7:37

Kyara je napisal/a:

katjushka, to olje kupujem v Turčiji. Imajo pa mandljevo, kokosovo in avokadovo. Vsa pa imajo odlične sestavine z dodatkom aloje vere. S sabo pa nesem domači gel aloje vere, ki kožo lepo navlaži po sončenju in prepreči morebitne opekline, ali pa rdečico.

Kyara
To je pa zame malo predaleč......bom morala najti kakšen nadomestek. Cela naša družina je namreč zelo svetlopolta in če nočemo stakniti opeklin, se moramo kar obilno mazati, sploh otroci, ki so dosti v vodi. katjushka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

22. apr 2008 7:38

aki je napisal/a:

Izdelujem 100% naravne kreme, sicer za lastne in družinske potrebe, mogoče pa bi naredila še kakšen lonček več. Če koga zanima naj uporabi zasebna sporočila.

Aki[pikapolonica]
aki, lahko zaupaš katere sestavine uporabljaš? katjushka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

22. apr 2008 8:04

Katjuška, pozneje ti napišem na zs, kaj je pri nas dobro, da ne bo reklame tu gor. Saj se nekaj najde, samo čas si je potrebno vzeti in sestavine preštudirati.

Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti