Pšenična župa

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 408

tema odprta - 19. apr 2008 22:43 | ogledi: 2.111 | odgovori: 4

Prosim za pomoč. Iz rane mladosti se spominjam, da je včasih za večerjo stara mama pripravila gosto juho-"pšenično župo". Spominjam se, da je bila slana, gosta,zabeljena z na masti prepraženo čebulo in ocvirki in dobra! Ali kdo pozna in celo pripravlja to "župo"? Lepo prosim za recept, ker bi si jo rada skuhala in obujala spomine...

eta

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

20. apr 2008 20:57

Na maščobi prepražiš pšenični zdrob, zaliješ z vodo, soliš oz. začiniš z vegeto, če jo uporabljaš, pustiš vreti cca 15 min., dodaš razžvrkljano jajce, še enkrat preveš in to je to. Če ti je všeč čebula, jo lahko prepražiš, da postekleni, predno daš v posodo zdrob. Na koncu še posuješ s sesekljanim peteršiljem in drobnjakom. Tako jo je pripravljala moja mama in tudi mene spominja na otroštvo. Lep pozdrav! regina

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 408

21. apr 2008 22:46

Hvala, Regina!! Takoj jutri bom poskusila! Lep pozdrav! eta

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

22. apr 2008 10:07

Po gornjem opisu si naredi juho, vendar daj malo pšeničnega zdroba, da bo juga bolj redka. Najbrž ni bil prepečenec, ampak na koščke narezan bel kruh ali žemljica ali francoski kruh in na maslu prepražen. regina

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

22. apr 2008 10:36

Moj otrok reče taki župi -milijon juha,ker tako pripravljajo v šoli,doma pripravim enako kot Regina!!Včasih delam juho in pražim kus-kus,specifičen okus,tudi okusno!! senka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti