Ko človek vidi tole...

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. apr 2008 11:28

Tudi meni je stana r. velik navdih. Ko sem prvič videla ta album, me je kap. Potem pa me je "sprovociral" in sem kar začela delati (prej nisem skoraj nič pekla, niti okraševala). Tako da se pridružujem mami Mojci, kar poskusite in bo. Pa tudi drugače je stana tako fajn in prijazna ženska... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

23. apr 2008 11:37

Katka lopatka - pri moji najstnici si tudi ti med "top 3", da boš vedela! (tretja je Pitončica) Je treba vsake toliko tudi tvoj album "prelistat", če je kaj novega. Sin pa itak kar po tleh pada, ko vidi tvoje zajčke, torto konjička itd. V glavnem, drage dame, zame ste neizmerno večji vir inspiracije kot vsi TV kuharji skupaj (no, mojster Ivačić in Oliver Mlakar sta izjemi, ker sta sploh med mojimi prvimi stiki s TV - oba šarmantna gospoda, ki sem ju, prvošolka zaljubljeno gledala. Vegete pa niti od daleč ne povoham, haha). mamaF - Mojca

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

23. apr 2008 12:08

Bravoooooooo

Spet nekaj novih idej za lepši izgled. Glazure še nisem nikoli precedila, zdaj pa jo bom. Pa tale valjarček je zame tudi nekaj novega. Le kje se ga kupi?

http://www.moj-album.com/album/11726978/?os=

jankica

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. apr 2008 12:42

Kupila sem v Mercator centru kako leto nazaj, le da ima lesen valjarček. Uporabljam ga tudi za tičino maso, ko je že na torti, za pogladit malo. Samo pri valjanju tako obupno cvili, da me kar mineva cigu-migu-cigu-migu. Imajo ga tudi na Brnčičevi, samo je precej dražji. Aja, zdej imam poleg konjička še kužka, sem ful ponosna, da mi je uspel :) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 23. apr 2008 12:44:45

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. apr 2008 13:17

Jaz imam silikonski valjarček, (kupila čopič in je bil na stalaži še valjarček, pa sem kupila še valjarček), ki ne pušča glasov. BTW, ladies, hvala za pohvale. Moji bronhitični duši tole lepo dene. Je pa MamaF lepo povedala, ne se kar vnaprej ustrašiti. Ne si govoriti, da "jaz pa tega nikoli ne bom znala, meni to ne more uspeti". Jaz sem svoj prvi biskvit naredila v obliki predpražnika, drugi je bil v obliki žaganja.... Iz četrtega je nastala rolada. Preden sem znala narediti vanilijevo kremo (po osnovnem receptu), je bilo zelo veliko sesirnjenih situacij. Svojo prvo torto sem delala 19 ur. Resno. Zaradi tega, ker mi v prvih treh poskusih ni uspelo in sem si rekla, da ne grem v posteljo, dokler mi stvar ne uspe, ker tako hudičevo težko pa valda ne more biti. V četrtem poskusu sem potem torto obtežila, da je bila ravna, da ne rečem, da je bila v vaservagi in jo obilno premazala z nutelo (leta po tem poskusu sem videla, da se temu reče Torta Nutellla...) Počile so mi tri kremaste torte (in sem tisti del z razpoko pojedla sama), potem sem si rekla, pa dobro, to se da tudi kako drugače - in po treh poskusih sem ugotovila, da ga ni čez alufolijo na obroču. Skratka, učila sem se na svojih napakah. Da ne navajam, kaj vse sem popravljala na slanih stvareh, dokler nisem dobila enega kolikor toliko korektnega grifa....Poudarek je naslednji: izkoristite vsak kiks kot podatek, ki bo pomgal v naslednjem poskusu. Tako se napak ne bojiš več in vse je bolj zabavno. Od kuhanja in konditorstva do vsega ostalega v življenju. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 23. apr 2008 13:35:53

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

23. apr 2008 15:19

Kapo dol, ženski!!! Sem za hec šla štet tvoje torte, ki si jih naredila letos, Stana.. Nisem mogla verjet, 17 TORT!!! Toliko jih jaz spečem v dveh letih! Zdaj sem v dilemi...ali si tako dobra duša, da pečeš za vse, ki jih poznaš, ali pa imate ogromnooo žlahto! ela

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. apr 2008 15:28

Ona je dobra dušca.. A ste videla kakšne lepe in velike torte je spekla za 60 letnico od mojega očeta? Tisti 4 srčki, da ne rečem kok so bile dobre.... So vsi rekli, da imam super prijatelco, ko mi speče take fine tortice.

jade

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

23. apr 2008 15:28

Ni kaj... Stana je umetnica tako za kuhalnico, kot tudi za fotoaparatom. Vendelina pa je mojster tako z mikserjem kot z besedami. Klea

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

23. apr 2008 16:36

Bravo

SINEJA

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

23. apr 2008 16:53

Jaz bi samo vprašala sledeče. A to pečeš za domače ali še za koga drugega. Jaz bi več pekla, če bi imela doma odjemalce, pa se samo redijo in nočejo, jaz pa ne smem!!! Sicer, pa vsaka čast Lp, veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti