Jabolčna pita

monro  

član od: 14.4.2006

sporočila: 140

tema odprta - 19. apr 2008 12:42 | ogledi: 14.191 | odgovori: 6

Skoraj prepričana sem, da obstaja recept za pito, kjer testa ni treba gnesti (testo se zmiksa in vlije v pekač). Že dva dni se trudim, pa nisem našla nič podobnega. Je kateri to znano in ima recept?

monro

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

19. apr 2008 12:48

Monro, naredi pa kar atomski štrudel oz. pecivo na suho, pa ti niti miksat ne bo treba:) matilda

monro  

član od: 14.4.2006

sporočila: 140

19. apr 2008 14:16

Majamarko, to sem iskala. Hvala! Pa se mi je zdelo, da sem odprla že skoraj vse recepte za pite. Še enkrat hvala, zdaj grem pa pečt. monro

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

28. mar 2011 22:24

pred časom sem zasledila na forumu pito, pri kateri so bila jabolka razpolovljena na polovico, nadevana v pekač, po vrhu politi biskvit, po peki se je dalo ven iz pekača, da so bila jabolka na vrhu. Zdaj tega recepta več ne najdem, mi lahko prosim pomagate... ursyy

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. mar 2011 23:00

Tole na glavo obrnjeno bo pa Tarte Tatin. Takole gre (preplonkano iz žurnala): Za testo potrebujete: •10 dag moke •7 dag mrzlega masla •3 dag sladkorja •1 jajce •ščepec soli Za "nadev" potrebujete: •60 dag kislih jabolk •7 dag masla •7 dag sladkorja •1 zavitek vaniljevega sladkorja Priprava: •Sestavine za testo hitro zmešajte (maslo prej nasekljajte) in dobro zgnetite. •Testo oblikujte v kepo, zavijte v folijo in za eno uro postavite v hladilnik. •Medtem jabolka operite in olupite. Odstranite jim peščišče in jih narežite na tanjše rezine. •V malce globjem okroglem pekaču (premera 24 do 26 centimetrov) stopite maslo. Posujte ga s sladkorjem in vaniljevim sladkorjem, nato pa dno pekača lepo obložite z rezinami jabolk. •Na zelo šibkem ognju dušite slabih deset minut. Odstavite. •Pečico ogrejte na 200 stopinj Celzija. •Testo razvaljajte na velikost pekača in ga položite na mlačna jabolka. Ob robu pekača testo nekoliko zadelajte navzdol. •Postavite v pečico in pecite slabe pol ure. •Sladico zvrnite na večji krožnik tako, da bo testo spodaj in jabolka zgoraj. •Postrezite še vroče, morda s kepico vaniljevega sladoleda ali nesladkano stepeno smetano. Super stvar, preverjeno! Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti