Lahka majoneza

roxy*  

član od: 16.4.2008

sporočila: 26

tema odprta - 18. apr 2008 23:04 | ogledi: 4.486 | odgovori: 6

Ker se trenutno bolj zdravo prehranjujem me zanima kako naj pripravim majonezo z manj maščob oz. da je bolj zdrava?

Česa naj dam manj?

roxy*

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

18. apr 2008 23:28

Če se zdravo prehranjuješ, potem majoneze enostavno ne ješ. V trgovinah pa jo lahko kupiš s 60% manj maščobe. Lp E.

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

19. apr 2008 0:21

Glede kupljene majoneze - meni je zelo všeč majoneza s česnom od Plamila brez jajc. Sicer je malo dražja, ampak jaz še ta majhen lonček (315g) dolgo traja, čeprav mi je blazno všeč, ampak (tudi take) majoneze preprost ne morem veliko pojest. Prav zato mi je tudi ta toliko bolj všeč od "običajne" majoneze, ker mi ta preveč obleži v želodcu. Pa tudi zato, ker je malo bolj kiselkasta, ampak mi zato ni treba tolk kumaric na kruhek dat. Drugač je osnova za (kupljeno) majonezo sončnično olje. V majonezi Tomy je npr. 79% sonč. olja, ima 740 kcal/100g. Ta Plamil pa ima 54% sonč. olja in 503 kcal/100g. Ampak stvar okusa pač. Meni je slednja, s česnom, pač veliko bolj okusna in prebavljiva. vesoljka

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

19. apr 2008 0:39

Hoferjeva ima 25% maščobe, ampak te light zadeve niso najbolj zdrave, po moje še bolj škodljive kot navadne. Kako bi zdravo majonezo naredila sama? Hm, pojma nimam. Uporabi jogurt in se pretvarjaj, da je majoneza.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

19. apr 2008 9:31

Varianta 1 je, da jo pripraviš z olivnim oljem. Vendar bo vseeno kalorično. Kako bi drugače pripravila majonezo ne vem, za lažjo obliko tatarske omake, pa zmešam grški jogurt ali jogurtovo kislo smetano z žlico majoneze, potem pa dodam vse, kar gre v tatarsko omako. Rezultat je dober. fresh

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

19. apr 2008 10:41

Midva sva nazadnje kupila majonezo brez jajc. Okusa je istega, no, jaz ne porajtam razlike. Je pa malo dražja. Samo je problem, da majoneza nima dolgega roka uporabe in ker vsebuje jajca, je po pretečenem roku uporabe ne upamo več dolgo jest. Še tisti najbolj pogumni ne:) Kupila sva pa vedno največji glaž, seveda, ker je bil po količini ceneje. No, ko malo preračunaš koliko jo vržeš stran, daš ves ponižen v košarico rajši manjšo majonezo brez jajc. Jelenckova

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

21. apr 2008 12:21

Jaz domačo majonezo vedno delam iz celega jajca (ne samo rumenjake), se mi zdi da je tako malo manj maščobe potrebno, čeprav je potem ne porabim za drugega kot za domačo francosko solato. Ni tako trdna kot recimo kupljena, da bi se jo mazalo na kruh. Poleti se pa temu (zaradi surovih jajc) najraje izognem, če že delam francosko oz. kakšno podobno solato potem vzamem polnomasten kremast jogurt in notri dam nekaj trdo kuhanih spasiranih rumenjakov, malo gorčice, sol, poper, malo jabolčnega kisa, včasih še česen v prahu in pride tako zelo podobno majonezi. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti