pražena jetrca

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

tema odprta - 15. okt 2002 14:40 | ogledi: 14.830 | odgovori: 4

ZANIMA ME, ČE KAKŠEN VE KAJ NAJBOLJ UPLIVA NA " MEHKOBO" PRAŽENIH JETRC ?

TO DA SE SOLIJO NA KONCU IN TO DA SO OD MLADE ŽIVALI ŽE VEM!

HVALA IN LEP POZDRAV! STANKA

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

15. okt 2002 20:15

Jeta moraš vedno zapeči oz. popražiti hitro. Več časa, ko jih bš pražila bolj bodo trda. Vedno najprej na olju popražim veliko čebule in to skoraj do konca, šele nato dodam narezana jetra (vseeno kakšna). Že skoraj na koncu dodam malo popra in eno žlico črnega vina za boljši okus. Tudi maščobe naj ne bo čisto malo. Jetra na zelo vročem ognju pražim samo od 3 do 5 minut. Marjana

ambienta  

član od: 31.7.2002

sporočila: 21

16. okt 2002 9:10

Vedno jih vsaj za kakšno uro namočim v mleko. jadranka zakovšek

Milojka  

član od: 14.10.2002

sporočila: 48

17. okt 2002 13:08

Jetrca morajo biti na tanke šnitke narezana potem jih pa na brzino prepražimo na že prepraženi čebuli. Na koncu solimo in popramo. In hop v želodček. Kar sline se mi cedijo.....

tkangler  

član od: 5.11.2001

sporočila: 50

18. okt 2002 10:25

Jaz pa sem opazila, da če so šnitke pretanke, jetrca kljub visoki temperaturi zelo hitro postanejo trda. Mislim, da jih je bolje narezati na rezine, ki so debele dobrega 0,5 cm. Za pripravo se držim postopka tako kot Dalsi (Marjana), vendar jih na koncu prelijem z domačim jabolčnim kisom (0,5 dl), počakam, da kis malo izpari, nato jih posipam z moko, jo malo zapražim, na koncu pa še solim in popram. Taka jetrca dejansko nimajo omake, je pa tisto, kar ostane na dnu posode tako dobro, da se prepiramo, kdo bo to s kruhom postrgal z dna. Tanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti