Kis + soda - čiščenje

čokobananca  

član od: 19.4.2009

sporočila: 132

25. mar 2015 12:17

Pogledala sem na embalažo sode bikarbone iz Eurospina in na njej piše NaHCo3. Torej je to jedilna soda.

čokobananca

Mygrace

sporočila: 6506

25. mar 2015 12:21

Ne vem, kje imajo tisto, ki jo ti kupuješ, jaz govorim o polkilski sodi bikarboni, ki košta okoli 1/2€, pakirana je v modri škatli, na njen je narisana zelenjava (in sadje).

Logika bi bila, ja, da zraven moke ne more biti strupena, hehe.....in tudi izrecno ne piše, da jo je prepovedano uživati, piše le, da je primerna za čiščenje in umivanje sadja in zelenjave.....

 

Pred nekaj dnevi sem nekje (pozabila, kje) zasledila polkilsko pakiranje sode bikarbone za okoli 1,20e, na tisti piše, da je primerna tudi za uživanje.....

 

Je treba vse prečitat. In ne na finte padat (tako kot pri olju brez holesterola recimo...)

 

Čokobananca, če imajo v Eurospinu še kakšno drugačno sodo poleg te, o kateri jaz govorim, pa napiši.

Da ne bo nesporazumov.

 

Mygrace

Mygrace

sporočila: 6506

25. mar 2015 12:30

Aha, pozabila pridodati:

Sem, seveda sem že kar dostikrat uporabila tudi tisto "neužitno" sodo v prehrambene namene in nikogar ni pobralo zaradi tega.

A vendarle: bila sem opozorjena in v kakršnem koli slučaju tut slučajno nimam kej balinat.

Mygrace

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

25. mar 2015 12:39

Tale je iz Evrospina in je tako za čiščenje, kot za živilsko uporabo (ad uso alimentare), kot piše na škatli.

, a da je nevarna? Zakaj?

lp

mzm

čokobananca  

član od: 19.4.2009

sporočila: 132

25. mar 2015 12:46

Kaj pa vem, do sedaj sem živela v prepričanju, da je soda bikarbona samo ena. Da ni užitne sode bikarbone in neužitne sode bikarbone. Da obstaja soda bikarbona (ki je vsestransko uporabna) in pralna soda, ta pa da ni užitna.

čokobananca

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

25. mar 2015 12:48

Sem pred časom primerjala sestavo tiste iz eurospina in tiste v modrih okroglih škatlicai in gre za popolnoma isto zadevo( le da je v onih škatlicah ene 5x dražja).


Po logiki bi naj bila užitna če piše da je primerna za pranje sadja in zelenjave.
Bernarda

Sporočilo je spremenil(a) terlikar 1 dne 25. 2015 12:51

čokobananca  

član od: 19.4.2009

sporočila: 132

25. mar 2015 12:49

mišzmoke je napisal/a:

Tale je iz Evrospina in je tako za čiščenje, kot za živilsko uporabo (ad uso alimentare), kot piše na škatli.

, a da je nevarna? Zakaj?

lp



mzm

 

To se tudi jaz sprašujem. Ker točno to tudi jaz kupujem in jo uporabljam v vse namene. In po kemijski sestavi je tudi užitna.



čokobananca

Sporočilo je spremenil(a) čokobananca dne 25. 2015 12:51

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

25. mar 2015 14:41

Pozdravljene!

Imam problem z grozno smrdečim odtokom (iztok vode iz kadi). V to stanovanje se zdaj selim in omenjeni talni odtok ogabno smrdi, tudi pretok vode je počasnejši, kot bi moral bit. Zaradi težav z migrenami in glavoboli se moram izogibati raznim čistilom, v upoštev pridejo le taki z vonjem po kloru. Ampak če drugo ne bo pomagalo, bom očitno mogla poseči tudi po kemikalijah.

Kaj priporočate? Bi pomagala soda? Prebrala sem nekaj stavkov tu in me zanima, se dobi nejedilna soda, ki je agresivnejša od jedilne ali je to vse isto?

Sem se odločila, da bom v odtok iz banje nasula sodo (tole iz Evrospina ali pa tisto iz Hoferja) in čez vlila kis za vlaganje (mora biti vroč?), pa da vidim, če bo kaj pomagalo.

 

Hvala za kakršna koli mnenja!

anka

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

25. mar 2015 14:55

Anka, jaz vsaj 1x na mesec čistim odtike s sodo bikarbono. V odtok prvo vsujem grobo morsko sol, čez sol dam sodo bikarbono in prelijem s kisom (kar iz flaše, nič segrevet). Vse pustim minimalno pol ure da stoji, potem pa pustim vrelo vodo ta teče.

SMARTY1

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

25. mar 2015 14:56

Če zelo smrdi verjetno ne bo. Nam je lani poleti zelo smrdelo iz odtoka v kuhinjil, smo ga očistili pa ni pomagalo, uporabili smo tudi čistilo za odtoke, nato sem poskusila še s sodo in kisom, pa tudi nič. Čez čas je nehalo smrdeti samo od sebe. Ampak poskusi, strošek je minimalen.

Vesnuska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti