Kis + soda - čiščenje

loli  

član od: 12.1.2008

sporočila: 13

23. jan 2011 13:00

Poizkusno sem čistila s sodo bikarbono. Ker pa mi je bila posodica sode bikarbone premalo se šla v nakup večje količine (in brez očal), sem žal vzela sodo kavstiko. Na etiketi na veliko piše, da je za čiščenje mastnih površin, za beljenje in za čiščenje odtokov. Ne piše pa, da ni primerno zame. Po vsem prestranem strahu sem si na internetu prebrala zakaj je bila gobica tako vroča in me je tako peklo in glej ga zlomka, da enačijo sodo bikarbono z sodo kavstiko. Danes mi je že bolje, roka je sicer še rdeča, a vsaj mehurjev nimam več. Lep pozdrav loli

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

23. jan 2011 13:26

Krasno, da ne čakakš v kakšnih povojih na novo kožo. Torej se lahko tolažiš s tem, da vsaka šola nekaj stane in si vesela, da tvoja ni preveč. ;)

Pa kje si to nabavljala, da ni na embalaži nobenega opozorila? Kavstika je resna zadeva! Med drugim se z njo odstranjuje stara oljna barva s pohištva.

Sergej

loli  

član od: 12.1.2008

sporočila: 13

23. jan 2011 17:38

Ja res je, vsaka šola nekaj stane. Najbolj me je bilo strah, ker nikakor ni šlo dol s ploščic, potem pa še pekline na rokah. Nabavila pa sem jo v Italji, ker je pri nas nisem nikjer našla v večji embalaži. Ni mi jasno, da jo enačijo z sodo bikarbono in da jo celo na Bolhi prodajajo za izdelavo mila. Bodite previdni ! Lep pozdrav loli

neznan uporabnik

23. jan 2011 18:46

In kaj piše na embalaži?

Joj, najprej sem mislila, da si vsula gibs v posodico namesto sode( ). Ko pa si povedala o opeklinah, mi ni bilo več smešno.

japaja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

23. jan 2011 19:00

V večji embalaži in poceni jo dobiš pri nas v Evrospinu.

nola

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

23. jan 2011 21:11

Jaz tega sicer ne poznam, pravi pa mož, da so iz ovčjega loja kuhali milo - ko so kuhali loj, so mu dodali kavstično sodo, ki je pripomogla, da se je loj izčistil in ni imelo milo neprijetnega vonja. Tako mi je on povedal, kaj več se pa ne spomni.

rrr

Slavonka  

član od: 9.4.2009

sporočila: 9

31. jan 2011 11:19

Temo spremenila Slavonka. Spoštovane kulinarične kolegice. Vaši nasveti so kul. Zanima me, s čim naj odstranim vosek sveče z lakiranega parketa razen z nožem, da pa laka na parketu ne poškodujem. Slavonka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

31. jan 2011 18:04

Na parket položi nekaj plasti časopisnega papirja, nanj pa mlačen do topel likalnik. Ko se  bo vosek stopil, ga bo vsrkal papir. Postopek ponavljaj, na koncu pa parket pobriši s kuhinjskim papirjem ali staro krpo.

nola

rancidka  

član od: 27.6.2008

sporočila: 29

3. nov 2014 8:40

Meni so kis, limona, soda in pač ostala naravna čistila čisto prešibka,... Uporabljam pa čistila znamke nanotreat, ker dobro očistijo pa še zaščitijo površine, tak da dosti redkeje čistim :)

http://bigfatcook.com

MARTAQ  

član od: 1.2.2008

sporočila: 120

3. nov 2014 9:39

Rancidka, a se čistila nanotreat lahko kupijo samo preko spleta ali so tudi v prosti prodaji? Morda veš?

Če veš, vnaprej hvala za odgovor.

 

Lp Marta 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti