Kis + soda - čiščenje

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

20. apr 2008 21:09

mamaF, če uporabljaš prave mikrokrpe, niti kisa ni potrebno, samo rahlo vlažna mikrokrpa zadošča za čiščenje vseh vrst umazanije, razen zažgane maščobe in debelejši sloj vodnega kamna ne gre očistit. Preizkušeno, kajti uporavljam jih že od 1995 leta. Lep pozdrav! regina

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

17. dec 2009 9:01

Pozdravljene! A se da sodo bikarbono v malo večji količini kupit še kje drugje kot v Eurospinu? V naši trgovini je čist v majhnih pakungah... zima13

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

17. dec 2009 9:16

V kaki kmetijski trgovini, verjetno...Zadnjič sem jo videla pri nas v kmetijski zadrugi, bila je pakirana po 25 dag.

LP

cervus

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

17. dec 2009 9:20

Bom šla še jaz v kmetijsko štacuno preverit - hvala zima13

amc  

član od: 31.8.2007

sporočila: 68

17. dec 2009 21:31

Tudi posodo (AMC) čistim s pecilnim praškom ali sodo in je lepša kot s specialnim čistilom za to posodo. Pa sodo dam tudi v pralni stroj, ko perem zavese, so bolj bele. zoja

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

17. dec 2009 22:07

ker ste ponovno odprle temo, še jaz pristavim svoj lonček alkoholni kis (ga nalijem v razpršilec) imam vedno v kuhinji in kopalnici - je idealen za npr. čiščenje pomivalnega korita (pomivam na roke, pa se vedno nabira kamen), lonec za juho (ko na stenah ostane tisto zatrjeno od dolgega kuhanja) pred pomivanjem vedno našpricam s kisom in je nato kot nov tudi pečico odlično očistim s sodo in kisom (pa sem precej picajzlasta), najprej sodo zmešam z vodo v pasto, jo namažem s čopičem prek zapečenega mastnega madeža, malo segrejem pečico in nato našpricam s kisom - sem ravno pred decembrsko peko v nulo očistila pečico kis je uporaben tudi v kpopalnici namesto mehčalca sem ga uporabljala precej časa, zdaj pa ne več, ker sem presedlala na pralne oreške, ki neverjetno zmehčajo perilo in s katerimi sem zelo zadovoljna, za belo perilo dodam edino malo sode že babica me je naučila, da se okna in steklene površine umivajo z razredčenim kisom (jih kar pošpricam) in nikolinesem kupovala kakšnih pripravkov tako od sredstev za čiščenje kupujem le: wc račko (samo zaradi komoditete, da mi ni treba prevečkrat pucat pod robom školjke, trim ali kakšen razmaščevalec, predvsem za kakšne madeže na perilu - nisem še toliko pogumna, da bi kak kos zapackanega oblačila oparala le z oreški in ga morebiti zafurala), pa detergent za posodo sta pa soda in kis še drugače uporabna, zato kar pogumno 5rusa

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

18. dec 2009 9:39

Leta sem uporabljala biološko razgradljivo univerzalno čistilo na bazi timijana, sedaj sem se pa malo polenila in imam kar običajno doma (moram spet naročit!). Sicer pa imam šprico z kisom vedno pod umivalnikom, pride zelo prav, samo okna so mi še vedno bolje sčiščena z navadnim čistilom, morda sem takrat dala premalo kisa... mehčalca ne uporabljam, ker vse fino zmehča sušilec, v kopalnici v glavnem kis, za wc univerzalno, tla pomivam samo z paro, skrinjo in hladilnik z kisom (tudi vinskim) ali pa kar s cetom. Bi pa poskusila pralne oreščke, ali še bolje tisto pralno kroglo, baje da gredo še bolj madeži ven, ima katere izkušnje z njo? terakota

neznan uporabnik

18. dec 2009 9:59

Pralna krogla je fajn za pisano perilo, je pa tako, da potem perilo nima nobenega vonja - na to se je treba navaditi (mene je to na začetku zelo motilo, zdaj pa me moti preveč, od mehčalca dišeče perilo). Za pranje kakih debelejših, volnenih oblačil dodam ekološki mehčalec, 1 majhen zamašek, da ima potem recimo pulover nežen, svež vonj po limoni. Za pranje belega pa je dobro dodati vsaj malo praška, sicer začnejo bele cunje počasi siveti. Drugače pa je krogla super, priporočam. jancka

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

18. dec 2009 13:37

o, super, to pa je razveseljivo! Že nekaj časa gledam te krogle pa se kar nisem mogla odločit...nekje sem jih videla 50posto of, pa sedaj ne vem na kateri strani...jancka lahko poveš kje si jo kupila ti, sem jih videla kar nekaj različnih namreč. In še to: kako je z madeži? Lepo opere normalno umazano perilo? Zanimivo: perilo brez vonja, an to pa sploh nisem pomislila...verjetno se navadiš, ali pa dodaš tako kot nekatere kapljico eteričnega vonja, tudi žlica kisa baje učinkuje zelo sveže...morda bi pa poskusila z limono? terakota

LeINA  

član od: 12.12.2005

sporočila: 275

18. dec 2009 13:51

Mikrovalovko - voda in limona, nekaj časa prižgana. Limono stistnete v vodo in to daste v mikrovalovko?? LeINA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti