Kaneloni

bertica2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 4

tema odprta - 18. apr 2008 21:23 | ogledi: 3.416 | odgovori: 5

Mene pa zanima, s čim vse polnite kanelone oz. tiste rolce, ki se jih kupi v trgovini.

S čim jih potem prelijete. Se priporočam za kak fajn recept.

bertica2

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

18. apr 2008 21:32

Meni so kaneloni najbolj okusni z nadevom iz špinače in ricotte, nadevani na paradižnikovo omako in gratinirani s parmezanom. Drugače pa imaš ogromno možnosti- osnova naj bo paradižnikova omaka, po možnosti iz okusnega svežega paradižnika, ki jo daš na dno pekača. Potem pa polniš. Tukaj je nekaj idej- navadni mesni nadev (kot za lazanjo), špinača in rikota, špinača in kozji sir, špinača in losos, zelenjavni nadev, nadev iz leče, blitva, sesekljani mandlji in parmezan (ali kak malo manj močen sir), čikorija in ricotta, sojin nadev, itd. fresh

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

19. apr 2008 15:32

Jutri bodo kaneloni za kosilo. Polnila jih bom s porom. Najprej bom naredila paradižnikovo mezgo, nato dodala kanelončke, vse skupaj pa se bo speklo še v pečici. Seveda ne bo manjkal sir in mocarela. Komaj čakam Jagoda

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

19. apr 2008 18:30

katka lopatka je napisal/a:
Lažje je kupiti lazanje, jih skuhati, da se zmehčajo in jih zviti v kanelone - te kupljene rolce se težko polni. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

 

Se strinjam. Zelo preprosta priprava. Tisti rorčki so me vedno zaj****. Polnim jih pa z vsem kar najdem v hladilniku in so vedno dobri. Po dnu pekača dam paradižnikovo omako, za povrhu pa vmešam še nariban sir.

Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti