Priloga

monek1  

član od: 13.4.2008

sporočila: 4

tema odprta - 18. apr 2008 13:40 | ogledi: 8.637 | odgovori: 8

Kromipir, riž in testenine. že 20 let ne jem NIČ DRUGEGA kot to za prilogo. Tudi če grem v gostilno tam ne dobim nič drugega. Mogoče še kdaj kakšno kašo, kruhovi cmoki ali polenta drugo pa je vse po istem principu.

Ima kdo od vas kakšno drugo idejo za prilogo? Če je že odprta kakšna podobna tema na tem forumu mi napišite zraven link.

hvala za pomoč

monek

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

18. apr 2008 13:42

Saj je veliko receptov tu na kulinariki, pod kategorija priloge in pa še pod prikuhe lahko pogledaš...sigurno boš dobila super ideje. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

18. apr 2008 14:18

A zelenjava bi šla Priloga so lahko tudi gobe, različna zelenjava, polenta na več načinov, kruhovi ali zdrobovi cmoki, štruklji, ... Pač odvisno k čemu dodajaš to prilogo. blažkaa

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

18. apr 2008 14:24

Monek1! Mogoče bi kdaj poskusila popečeno polento, kus kus, vodne žličnike, vodne vlivance, sveže testenine, razne kaše (npr. ajdova kaša z jurčki), lečo, čičeriko, lorensko pito - odvisno pač kaj je za glavno jed. Ni vse po istem principu - iz krompirja lahko narediš npr. pire krompir s korenjem, krompir s sirom in zapečeno v pečici, rösti, krompir z blitvo ..... akim

tibe  

član od: 20.2.2008

sporočila: 104

18. apr 2008 16:11

Odlična priloga k mesu je različna kuhana ali dušena zelenjava. Na primer cvetača z drobtinami, brstičn ohrovt z maslom, dušeno korenje ali koleraba, brokoli, bučke in grah v omaki in še mnogo je tega. lp tibe

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. apr 2008 16:55

No, v gostilanh pa imajo veliko več za prilogo kot to, kar si omenila.

 

Nekaj predlogov: njoki oziroma krompirjevi svaljki, kuskus, ajdova kaša (sama, z zelenjavo, z gobami), mešanica ajdove kaše in riža z majaronom, prosena kaša, vlivanci, riževe kroglice, kroketi, vse mogoče testenine (na primer kuhani polžki, prepraženi na čebuli z malo sesekljane zelenjave), skutni žličniki, pire krompir z rdečo mleto papriko, vojvodinjin krompir (začinhjen pire nabrizgaš kot rozete in zapečeš v pečici), krompirjeva rulada, nadevana z jajčno omleto ali špinačo, blitvo itd), rulada iz palačink, yorkshirski puding (gosto tekoče testo, zapečeno v modelčkih ali v pekaču), prozorni kitajski rezanci, riževi rezanci,.

 

Krompir v foliji, ali izdolben in nadevan s skuto in zelišči.

 

Zečenjava je pa tako zgodba brez konca in kraja.

 

Mamamia

mamamia

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

18. apr 2008 19:30

Problem gostiln je, da imajo na zalogi za prilogo tisto, kar ljudje pač najpogosteje naročajo. Tudi jaz, ki razen rib ne jem mesa, sem sita vedno enih in istih gostilniških "vegetarijanskih krožnikov" (kuhana zelenjava z maslom in drobtinami, pomftri, ocvrta zelenjava ali sojini polpeti). Dolgočasno in brez domišljije. Zato, če že jem v gostilni, naročim raje dve različni predjedi kot eno tako glavno. Pa ne jem pogosto po gostilnah. Tako pač je, večina običajnih gostiln spreminja kvečjemu repertoar glavnih jedi, priloge pa so več ali manj enake več let. Drugič si poskusi namesto klasične priloge (predvidevam, da misliš prilogo k mesu, nisi nič napisala) naročiti kakšno stvar, ki jo imajo med predjedmi. Za domačo uporabo pa: eksperimentiraj in si daj duška. Riž: ni nujno vedno enako kuhan riž, kdaj pa kdaj ga zamenjaj s piro, ajdovo kašo, ješprenjem... Testenine : poskusi z lazanjami z zelenjavo, če bo glavna jed meso, kaneloni... Vse ostalo - na Kulinariki mrgoli receptov, Mamamia mi je s svojimi predlogi spet kruljenje želodca povzročila, Akim tudi, skratka sama boš še najbolje vedela, kaj ti bolj paše: priloga v smislu zelenjave ali škrobnata priloga. mamaF - Mojca

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

18. apr 2008 20:12

potem pa nisem jaz edini revež, ki se izogiba gostiln, ravno zato, ker za vegetarijance ni nič pametnega. Sem pa bila letos zelo presenečena, ko sem v enem gostišču kot prilogo dobila zelenjavo z žara - in je bila res dobra in okusna, narezana na dolge tanke rezine, od paprik v vseh barvah do.. ne vem več kaj vse je biolo ampak res okusno. drugače pa doma tudi velikokrat krompir "obdelamo" od svaljkov, do polpetov,... in včasih v krompirjevo testo zamesim česen v prahu (česen obožujemo) , baziliko,... nekaj prilog imaš na priloženem linku http://www.rezepte-nachkochen.de/rezepte%20gemue http://89.212.8.106/igra-paloma/4images/details.p klavdija

divana  

član od: 1.9.2007

sporočila: 15

22. apr 2008 18:31

Moja najljubša priloga k zrezkom so slani skutni štruklji in pa klocovi nudlni(nadev iz suhih hrušk),njami. divana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti