Fruktoza namesto sladkorja

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

tema odprta - 18. apr 2008 8:37 | ogledi: 3.247 | odgovori: 3

Se opravičujem, ker je ta tema verjetno že bila, ampak je ne znam najti

Zanima me, kaj moram vedeti, če namesto sladkorja uporabim fruktozo- ali je je treba dati več/manj? Če sem prav seznanjena, se pecivo, ki vsebuje fruktozo, tudi ne sme peči na previsoki T?

Vsaka informacija dobrodošla

ema82

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

18. apr 2008 8:41

Da se jo manj, zasledila pa sem nekje od 20% do 40% procentov. Mislim, da bo rimljanka vedela bolj natančno.

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

18. apr 2008 9:36

Čeprav se povsod navaja, da je fruktoza bolj sladka od sladkorja in se je zaradi tega manj doda, jaz ne opazim neke bistvene razlike med obema. Skoraj v vsa peciva dodam nekoliko manj sladkorja, kot piše v receptu, isto pa storim tudi v primeru, da ga nadomestim s fruktozo. Kar se tiče visokih temperatur pri fruktozi sem bila na začetku tudi sama skeptična in nisem vedela, kaj naj storim, sedaj pa jo veselo dodajam. Ti kar veselo eksperimentiraj, pa bo. Z veseljem pa pridem na poizkušinjo izdelkov. ajetam

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

18. apr 2008 11:49

Fruktoza hitreje karamelizira, zato vsa peciva pečemo na nižji temperaturi (max.160 stopinj), podaljšamo pa čas pečenja. Na začetku se je meni zgodilo, da pecivo ni bilo pečeno. Sčasoma pa dobiš občutek.

Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti