Kupujem filter za vodo

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. maj 2014 19:02

Hvala, Ognjič. :)

Vanja

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

15. maj 2014 19:16

Imamo filter za tuširanje, gre že proti koncu. Se opazi razlika. Dali pod 100eur. Pijemo pa destilirano -zadnji mesec. Šamponov in mil ter praškov minimalno (z manj kemije-recimo, da so kaki eko certifikati...), mehčalec je kis... Priporočam še mazanje z ognjičevim oljem/mazilom ali šentjanževko in splošnim detoksom...

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. maj 2014 20:06

Gizus, kaj je splošni detoks??

 

Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. maj 2014 20:10

_tisa_ je napisal/a:
 Pijemo pa destilirano -zadnji mesec.

 Resno?

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

15. maj 2014 20:11

Z vsem dolžnim spoštovanjem, ampak meni se pitje destilirane vode zdi že daleč čez mejo zdrave pameti. Če česa zanesljivo ne najdete v naravi, potem je to destilirana voda.

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. maj 2014 20:24

limnol, saj poznaš tisto - ovce su za šišanje ali po slovensko greh je nekaterim pustiti denar v žepu ...

mamamia

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. maj 2014 20:47

_tisa_ je napisal/a:

. Pijemo pa destilirano -zadnji mesec.

(z manj kemije-recimo, da so kaki eko certifikati...)

lp

cervus

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

15. maj 2014 21:16

Prej sem živela v hiši, kjer smo imeli deževnico v gospodinjstvu in teh težav ni bilo. Ko sem se preselila, najprej v ljubljansko regijo, me je hotlo razžrt po tuširanju(!) ne namakanju v banji, zdaj sem spet v tretji regiji, z drugo mrežo vodovoda in se stvar nadaljuje... sploh pozimi, ko je zrak v prostorih bolj suh. Skopam se na brzino, uporabljam pa gel na osnovi kariteja, pa tud olje za prho deluje boljš. Vse pa v minimalnih količinah, kjer je pač nujno treba. Moj hrbet pa ramena(in vse kar je niže od tega :) ) videt ne morta tiste pene, ki polzi po koži v reklamah.
Zato iščem filter, da še to poskusim, če bo kaj ublažil.


Je pa res nekaj na tem, da vse te kemikalije ki jih tako nedolžno domov vlačimo in špricamo, mažemo, tapkamo povsod, niso tako nedolžne. Sam kaj ko brez njih (kao) ne moremo.

Destilirana voda za pit je pa vsekakor huda izbira. Izpira minerale iz organizma, da je veselje. Spet neka modna zadeva kot tisoč in ena hitra dieta. Pol pa tablet požret (z naravnimi vitamini seveda).

_tisa_ kaj misliš s tem, da se opazi, da gre filter h koncu? A ima kdo pri vas podobne težave, al si to mislila, kot samo, da se pač opazi razlika v vodi?

Oreo

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

16. maj 2014 9:48

Če ti namakanje v banji ne škodi, potem z vodo vsekakor ni nič narobe. Filter ne bo  pomagal, problem je očitno v koži - ker zdrava koža v normalnih količinah prenaša vse vode od deževnice do morske (če seveda voda ni kaj posebej onesnažena, ampak vodovodna voda v Sloveniji zanesljivo ni nikjer tako problematična, da bi ljudje od nje dobivali izpuščaje).

Sonja

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

16. maj 2014 11:19

Res je, lahko se razume tudi tako. Hotela sem povedat, da me že po tuširanju, namakat se sploh ne smem.
Problem je v koži seveda. Očitno je občutljiva na nekaj, kar je v vodovodni vodi. Ni klor, ker v tem sistemu ne klorirajo. Je pa lahko tisoč drugih stvari ali kombinacij.

Sama voda v vodovodih ni problematična, težava je pri občutljivih ljudeh, ki pa lahko zelo burno odreagirajo, tudi na povsem neoporečno vodovodno vodo. Sama sem bila priča obsežnemu dermatitisu, ki se je razviljal počasi, do te mere, da je na eni točki v parih urah postalo nevzdržno, da je blo treba na urgenco. Po okoliščinah, je bila vzrok vodovodna voda, kar pa seveda ni bilo dokazano. To so seveda redki primeri, ni za posploševat, ampak ni za trdit, da nekomu ne povzroča izpuščajev.

Morska voda in sonce mi pa ne škodita. Bazenska voda me pa razžira.

Oreo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti