Kupujem filter za vodo

katarinzza  

član od: 12.8.2011

sporočila: 1

12. avg 2011 15:35

SISTEM ZA PREČIŠČEVANJE PITNE VODE:

 

- UV svetloba uniči 99% patogenih bakterij

- čista, voda, brez vonja in okusa

- ogljikov filter

- 29.letne raziskave

 

cca. 960 evr in preprosto odprete pipo

(Odstranjen e-naslov zaradi prikrite reklame. Moderator2)

 



katarinzza

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

12. avg 2011 16:32

cca 960€ za to je cca 10-kratni nateg!

Rezultat je pa, da enostavno odprete pipo in veselo pijete sterilizirano gnojnico! Notri je še vedno vse, samo miga ne več. Kot sem že razlagal, ti filtri žal niso zadovoljiva rešitev. Edina rešitev je reverzna osmoza, ki stane do res maksimalno 500€. Sicer že dolgo nisem preverjal in je lahko zdaj tudi že precej cenejša.

LP

Sergej

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

15. maj 2014 0:02

Debat na to temo je kar nekaj, rada pa bi temo osvežila.Pojavila se je reakcija kože z vnetjem in srbečico, predvsem po kopanju in tudi na predelih kože, kjer je stalen in tesen kontakt s tkanino - robovi, ki so debelejši od ostalega dela oblačila in seveda bolj tesni. Pa lasišče, ojej, poglavje zase. S tega sklepam, da je voda tisti keč. Praška dam minimalno, mehčalec sem tudi že izključila.

Pri zdravniku sem bila, prav tako pri dermatologu in dobila kortikosteroide, kar pa ne mislim pacat, če ne bo res neznosno.

Na internetu se ogromno najde na to temo, prav tako o raznih filtrih. Preden se odločim kaj nabavit, pa še tu povprašam, če ima kdo podobne izkušnje in predvsem če filtri kaj pomagajo.

Oreo

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

15. maj 2014 0:15

Pripomba: aktivno oglje je čisto nekaj drugega, kot oglje za pečenje na žaru. NI dovolj, da rečete samo oglje.

Katrca11

Snežna  

član od: 10.8.2005

sporočila: 104

15. maj 2014 10:32

Oreo, jaz sem tudi imela take težave.

Po tuširanju (z relativno trdo vodo iz vodovoda), se mi je na koži pojavila rdečica in srbečica. Običajno sem si kožo s čim namazala, da sem vsaj imela občutek, da je bolje. Medicinskim zdravilom sem se poskušala izogibati. Kožo imam kar občutljivo, tudi poleti na morju se mi v kombinaciji s soncem, slano vodo in kremami za sončenje pojavi koprivnica oz. alergija pod vratom. 

Glede tuširanja pa se je zadeva spremenila, ko sem se začela tuširati z vodo "iz štirne". Srbečice in rdečice po tuširanju ni več. Žal ti glede filtrov ne znam kaj dosti svetovati. Lahko povem pa, da sedaj uporabljamo samo vodo iz štirne, za kuhanje in osebno higieno. Za pitje to vodo natočimo v brita vrč s filtrom. 

Lp

Snežna

cveticamarjetica  

član od: 10.10.2013

sporočila: 21

15. maj 2014 15:05

Ali sta pomislili na razne gele za tuširanje, za kopanje, za umivanje rok, zobna pasta, razne kreme za telo  - vse te zadeve vsebujemo kemikalije, prav tako barve za lase ina praški za pranje posode in pranje perila. Sa o mehčalcu sploh ne govorimo.  Mislim, da bi se bilo dobro obrniti na preverjene izdelke za osebno nego brez kemikalij.

LP

 

cveticamarjetica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. maj 2014 17:49

[citat=--cveticamarjetica--]

 Mislim, da bi se bilo dobro obrniti na preverjene izdelke za osebno nego brez kemikalij.

[citat]

Si pa za hece. Destilirana voda torej? Če vode ne šteješ med kemikalije.



rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 15. 2014 18:49

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. maj 2014 18:47

Kaj je to štirna?

 

Vanja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

15. maj 2014 18:52

Vodnjak...včasih ga je imela vsaka hiša, pa še sredi vasi je bil kakšen s koritom za napajanje živine. Pri nas se sicer izgovori šté(ie)rna in tudi komu rečemo, da je zabit kot štérna.



Ognjič




Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 15. 2014 18:57

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti