Kupujem filter za vodo

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

21. jan 2011 14:55

Mi imamo tudi podpultnega od Poante h20 in smo zadovoljni .Imamo pa še dispenzer za vročo in hladno vodo ki pa je na pultu.Pa plastike je tudi dosti manj. Engie

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

21. jan 2011 16:12

Mi imamo vrč-zdaj kupujem BWT in je zelo dobra voda, nima nobenega priokusa, kot ostale, ki smo jih poskusili...

čoko

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

21. jan 2011 22:44

girica,poskusi kontaktiratz GEOX iz Tržiča. Pridejo, svetujejo,montirajo in servisirajo na datum.Njihove filtre uporabljam že nekaj časa in sem zadovoljna, pa še cenovno so dosegljivi. zaja

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

23. jan 2011 13:33

Pozdravljena! Jaz spijem zelo veliko vode in sem si tudi kupila filter Brita pa ga žal nisem mogla uporabljati, ker je imela voda tako čuden okus. Poklicala sem proizvajalca in so mi poslali drugi filter, brezplačno, pa tudi ni bilo nič boljše. Zopet sem poklicala in so mi odgovorili, da imamo v našem kraju zelo trdo vodo, zato ima takšen čuden okus. Šla sem drugam po vodo 24 km stran, in je bila voda zelo dobra. Mislim, da je filter Brita kar v redu, če ni voda "pretrda". Na zdravje! TUMAAVGUST

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

23. jan 2011 16:19

Kapaciteta ionskega izmenjevalca, ki naj bi mehčal vodo, je v teh vrčih zanemarljiva. Druga aktivna snov je potem samo še oglje. Torej je smiselno in mnogo ceneje, če montirate  na vhod v hišo ali pod pult čisto navaden ogleni filter. Cena takega filtra je po mojem občutku lahko do nekje 20€ z ohišjem vred. Kartuša pa okrog 5€.

Zdaj sem pogledal eno internetno trgovino in padel dol. Čisto navadne pretočne filtre ponujajo po 200 - 300€. Pa to ni normalno. Za 300E dobite že čisto spodoben sistem reverzne osmoze. Torej ne nasedat!

 

Sergej

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

23. jan 2011 19:18

Žal, sem čisti laik, kaj mora filter vsebovati. In res je, SergejC, cene nekaterih filtrov so res visoke. Pri nas imamo trdo vodo z visoko vsebnostjo klora. Med tuširanjem, večkrat kar mislim, da sem v bazenu, tako daje po kloru.

Predvsem bi rada, da filter odstrani klor, pesticide ipd ... se razume v %, ki jih s filtrom lahko dosežemo.

 

 

girica http://sladki-koraki.blogspot.com/

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

23. jan 2011 20:37

Dejansko je vse zelo preprosto. Celo tako preprosto, da marsikdo ne more verjet, ko se prebije skozi vse reklamne monade in zavajanja.

Glej, klor ti odstrani oglje. Dejansko ne klor, ampak njegove posledice. To pomeni vonj in okus in to zelo uspešno.

Pri kemikalijah pa je oglje žal samo delno uspešno in še to samo pri nekaterih. Sicer vsi trgovci za vse mogoče trdijo, da odstranjuje vse po vrsti. Vendar se to samo lepo sliši, pomeni pa nič, ker se odstrani premalo in celo zanemarljivo malo. Tu imaš samo dve učinkoviti tehnologiji. Prva je destilacija, ki je zaradi porabljene energije cenovno problematična. Druga je reverzna osmoza. To je filtracija na nivoju molekul. Obe metodi sta zanesljivi blizu 100%

Tretrji običajni problem so bakterije in virusi. Tudi tukaj oglje učinkuje, vendar žal premalo. Ostaneta dve res učinkoviti metodi. Prva je UV sterilizacija. To je žarnica, ki z UV sevanjem pobije mikroorganizme. Druga je spet reverzna osmoza, ki mikroorganizme ne spusti skozi membrano - premajhne luknje.

Torej:

1- Oglje za okus in vonj (vse drugo pa malo in premalo) - cena do maksimalno 30€

2- UV sterilizator za bakterije in viruse - cena recimo do 100€ (po občutku, ker nisem preverjal)

3- Reverzna osmoza za okus, vonj, bakterije in viruse ter kemikalije - cena maksimalno do 500€

Vse drugo je po mojem prepričanju in vedenju en sam velik lari fari.

LP

p.s. Omenila si trdo vodo. Dobijo se ionski izmenjevalci - mehčalci vode, ki pa iz vode odstranijo samo minerale - ione. Torej očistijo samo delno. Cena je podoban ceni reverzne osmoze.

Sergej

Sporočilo je spremenil(a) Sergej C dne 23. 2011 20:42

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

24. jan 2011 7:45

SergejC, super in preprosto povedano. Sedaj se mi malo bolj svita v kakšno smer naj grem.

Hvala.

girica http://sladki-koraki.blogspot.com/

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

24. jan 2011 15:21

Res je tako, kot je napisal Sergej. Voda je imela zelo okus po oglju in zato je nisem mogla piti. Nov filter si pa ne morem privoščiti je za mojo pokojnino prevelik stroške, pa vseeno hvala za nasvet. TUMAAVGUST

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti