Kako očistiti pečico in kakšen pekač kupiti

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

tema odprta - 16. apr 2008 12:44 | ogledi: 11.284 | odgovori: 16

Živ,

s čim čistite pečico, da je spet lepo sijoča?

Pack od olja sploh ne znam odstranit. Dala sem jo na tisti aqua clean, pa nič ne pomaga. Poskusila sem zdrgnit s kisom, tudi ne gre kaj dosti.

V kakšnem pekaču pečete krompir, piščance in podobno? Ali imate kakšen pekač s pokrovom, ali kako, da ni potem cela pečica pošpricana?

Kakšen pekač naj kupim, da ne bo vedno tako umazana pečica?

LP,

Pija.

Pingvin

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. apr 2008 13:01

 

Če ne maraš umazane pečice, peci meso in krompir v za to namnjeni folijo. Meso daš v folijo, vse skupaj na pekač, in oboje ostane čisto. Ali vsaj manj umazano kot če pečeš v odprtem pekaču.

Če je pekač s pokrovom, se hrana ne zapeče tako zelo lepo kot brez pokrova.

 

Je pa najbolje čistiti pečico sproti, takoj ko se po pečenju dovolj ohladi, ali pa vsaj po končanem kosilu. Izkušnje, verjemi.

 

Mamamia

mamamia

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

16. apr 2008 13:03

Živjo, obstajajo posebna čistila za pečico v obliki pene (recimo Fornet, meni gre s tem kar dobro, v redu je tudi recimo razmaščevalec Meglio, našpricaš v pečico po peki, ko je še topla, potem pa čez kašno uro z vodo in gobico lepo spereš). Res pa je, da nimam preveč umazane pečice, kar je posledično povezano s tem, da to, kar si naštela, pečem v pekačih iz jena stekla, ki imajo pokrov. Da se lepo zapeče zadnjih 5 minut pečem brez pokrova na ventilatorju. Eto, pa sta dva odgovora na en mah. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 16. apr 2008 13:05:17

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

16. apr 2008 13:22

Tudi jaz pečem večinoma v pokritih pekačih, odkrijem na koncu, da se jed lepo zapeče. Moja pečica me tudi vsake toliko spravi v obup, to pa zato, ker je ne čistim zadosti sproti. Vendar se da skoraj popolnoma (če pa si bolj vztrajna pa res popolnoma) očistiti tudi zelo zapečene oljne packe. Ko je pečica še topla, (magari dam za par minut v toplo pečico pekač z vodo, da se ustvari para in zmehča umazanijo) vzamemem strgalo (za čiščenje steklokeramičnih plošč) in umazanijo pazljivo "odšpahtlam" z emajla. Če še kaj ostane, našpricam z navadnim razmaščevalcem za kuhinjo in postopek ponovim. Na ta način mi uspe tudi, da končno spet vidim skozi šipo v notranjost pečice. Seveda pa je treba čistilo dobro sprati iz vseh površin, da nam strupene vonjave ne uničijo naslednjih kulinaričnih užitkov. Če pa postopek s strgalom ponoviš večkrat, ti niti posebnih čistil ne bo treba uporabiti. Aja, še to: meni se za razmaščevanje dobro obnese nerazradčen kis za vlaganje. S tem (sicer razredčenim) čistim tudi okna - drekci od muh gredo super stran, pa vodni kamen okoli kuhinjske pipe tudi. Ni strupeno, pa še poceni je to čistilo! mamaF - Mojca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. apr 2008 13:32

mamaF, kot da si mi sestra...

Pa strgalo za steklokeramiko se da krasno uporabit za odstranjevanje naslag na vrhu kuhinjskih elemntov....Mamamia

mamamia

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

16. apr 2008 13:51

Punce - zlate ste s svojimi navodili in izkušnjami - pa naj bo to glede kuhe ali česa drugega.

Še dobro, da sem odkrila kulinariko.

stara

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

16. apr 2008 15:06

Cistila so ena sama kemija. Jaz moram povedati,da moja pecica ni pretirano cista. Pri moji prijateljici se vedno vse blesci,a se tudi nima umazat od kaj. Res je najbolje, da se ocisti po kosilu ko je se mlacna,a vedno ni casa ali volje za to opravilo. Hvala za informacijo o strgalu in kisu. Majdina Sporočilo je spremenil(a) Majdina dne 16. apr 2008 15:06:39

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

16. apr 2008 15:16

Jaz sem pa picajzlasta, pa po vsakem pečenju pucam... Začetnica

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

16. apr 2008 15:45

Maščoba mnogo manj šprica, če damo v plehnate pekače peki papir oz. če pečemo v keramičnih pekačih. Potem je tudi s čiščenjem manj dela. magnolija

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

16. apr 2008 15:52

mamamia je napisal/a:

mamaF, kot da si mi sestra.......Mamamia

mamamia
Tudi jaz se ob branju tvojih receptov tako počutim.-kot da bi mi misli brala! Pa še ena modra o čiščenju: strgalo je super uporabno tudi, ko se ti na likalnik prime kaj "plastičnega". Likalnik segreješ in tisto nadlogo dol postrgaš brez problema. Ne rabiš tistih dragih čistil. Opomba: na teflonskih likalnih ploščah to NI preizkušeno! Moj je navaden "rosfraj". mamaF - Mojca

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

16. apr 2008 16:01

Pri nas je mami 5 let nazaj šla čistit z nekim čistilo (nimam pojma katerim) in je še 1 teden smrdela cela kuhinja.Potem smo čistili s kisom pa ni bilo kaj prida bolje.Zdaj gre pa s paro super dol :) pa še drgnit ni treba... Roncolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti