Viseče pelargonije - kombinacija

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

tema odprta - 16. apr 2008 12:44 | ogledi: 10.606 | odgovori: 10

Vsako jesen si sama naredim podtaknjence pokončnih pelargonij. Vendar sem letos ugutovila , da sem si jih nasedila premalo. Da pa si ne bi kupila manjkajoče število pelargonij , bi letos rada kombinirala s kakimi drugimi vrstami balkonskega cvetja . Zaboje dolge 80 cm, ki jih imam 9(za balkon) , sta mi v vsak zaboj prišle dve pelargoniji . Prosim , če mi predlagate kaj vi kombinirate s pelargonijami?

Saj lahko bi lahko šla do bližnje vrtnarije, vendar me zanimajo tudi vaše izkušnje ?

Lep sončen dan .

STANEJ

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

16. apr 2008 13:32

Jaz vsako leto vmes nasadim nekaj visečega. Lani naprimer sem vmes dala helikrysum (je bolj take srebrnikaste barve), prejšnje leto pa bakopo, ki ima take drobne bele cvetke. Letos bom ponovno dala bakopo, ker mi bolj odgovarja. Je pa veliko odvisno od tega, ali imaš rože na senčni/sončni strani... Povprašaj pri vrtnarjih bodo bolj natančno vedeli. Aja, jaz imam rdeče pelargonije. špelči

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

16. apr 2008 13:46

Hvala spelci, rože imam na sončni strani , imam pa temno rdeče pelargonije. STANEJ

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

16. apr 2008 13:46

Ni jasno-ali imas pokoncne (zonalke) ali visece pelargonije(brsljanke)?Pa ali so na soncu, dezju,polsenci,pa se kaj. No zadnja leta je nekako v modi da se med cvetoce rastline dodajo strukturne in to v v barvi ki se ujema z barvo teh ki jih imas.Letos je modna oranzna z odtenki fuksije nemara,ce das kaj na to. Sem pa lani imela na enem od balkonov korita s po dvema zelo temno modrima surfinijiama v sredini pa svetlo roza brsljanko-kar lepo uspela barvna kombinacija,razmisljam,da jo bom kar ponovila. lucka

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

16. apr 2008 13:57

Se opravičjujem , imam viseče temno rdeče pelargonije ne pa pokončne in na sončni strani. lp STANEJ

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

16. apr 2008 15:30

Ce ti je vsec rumeno rdeca zasaditev,potem sanvitalia ali morda bidens, rdece-zeleno bela: moljevka, pisanolistna grenkuljica, rdece- modra ali bela :lobelije in rdece bele ali modro bele petunije.Vse so trpezne in nezahtevne.lp lucka

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

17. apr 2008 8:05

Hvala lepa lucka 52, sem siži zapisala imena tvojih predlogov. STANEJ

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. apr 2008 9:48

STANEJ, te pa opozarjam, da moljevka in grenkuljica razvijeta obsežen koreninski sistem in lahko pelargonije precej izrineta. Nadzemni deli so tudi precej obsežni pri obeh....pa pri bidensu tudi. Ta je tudi zelo "žejen", pelargonije pa so rastline suhih in vročih krajev.

rimljanka - zasebno mnenje

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

17. apr 2008 10:27

Vcasih je veljalo, da mora biti bidens posajen posebej,ker je kar naprej zejen in rabi veliko gnojila,no potem so pa nekako pogruntali, da je odlicna kombinacija prav k brsljankam. Zaliva se samo bidens, -to je v sredino korita -in tako dobijo cisto dovolj vode tudo brsljanke,ki jo rabijo manj.Sicer pa je 8o cm korito kar dovolj dolgo, da komot" gostuje" 3 rastline, ce le dognojujemo pravilno. Samo ljubiteljske ugotvitve in dolgoletne izkusnje z vsemi omenjenimi rastlinami, , v strokovne pa se ne spuscam.lp lucka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. apr 2008 10:44

Ja, tako, kot je napisala lučka, gre. imam pa izkušnje, da je lahko tudi precej drugače, sploh v naših krajih, če je deževno poletje, ki pelargonijam ne ustreza. Takrat bidens dobi krila.

rimljanka - zasebno mnenje

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

17. apr 2008 14:47

Jaz ti pa svetujem viseči javor - temno zeleni listi in rdeče rumeni cvetki - podobni fuksijam. Doseže tudi do 1,5m dolžine. Še boj atraktiven pa je pisani viseči javor - ta ima poleg naštetega intenzivno rumeno-zelene pisane liste in je že zaradi tega atraktiven. Glede nizkih temperatur - meni so zdržali še novembra! Mislim pa, da se ga da prezimit - če imaš prostor seveda. Se pa oba zelo razrasteta - pravzaprav glih toliko, kot jim daš prostora, tako, da nikar biti skeptična pri nakupu majhnih sadik - po moje je tako celo bolje, da si bodo tako ta čas pelargonije že izborile svoj prostor. lp, vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti