Kruhovi cmoki - kaj zraven?

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

tema odprta - 16. apr 2008 12:41 | ogledi: 33.260 | odgovori: 11

Živ,

kaj jeste zraven kruhovih cmokov?

Raznih golažev oz. golaževih omak, smetanove omake smo se že naveličali.

Cmoke pa dobimo skoraj vsak teden pri babici. Zraven nje so odprli pekarno, kjer so "tako prijazni in kruh dajo za pol cene, če prideš malo preden zaprejo". :) Ona pa kar kupuje in potem predeluje v cmoke.

LP,

Pija.

Pingvin

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

16. apr 2008 13:04

Zabeli jih s prepraženimi drobtinami ali praženo čebulo in ponudi s solato (zraven paše kisla smetana), lahko so kar tako kot priloga h kakšni pečenki, ali pa z gobovo omako (brez smetane, če ste te že naveličani). Tudi kakšna sladka varianta najbrž ne bi bila slaba, na primer z marmeladno omako, ki jo narediš tako, da zavreš poljubno marmelado z malo vode in dodaš podmet iz gustina ali moke. Seveda pa potem tudi cmoki ne smejo biti preveč slani.

lp Saša

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

16. apr 2008 13:06

Nas povabi.

Kot pravi Basti, zabeli (jaz jih z ocvirki) in ponudi z zeleno solato.

 

stara

Sporočilo je spremenil(a) stara dne 16. apr 2008 13:07:52

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

16. apr 2008 13:10

Kuhana ali dušena zelenjava vseh vrst gre lepo zraven (jaz imam na zalogi same brezmesne variante, upam, da ti bodo za drugo še ostale svetovale). Za moj okus so kruhovi cmoki dobra priloga k raznim kremnim juham (čemaževa, bučna, porova, špargeljnova, gobova...) pa tudi mineštram iz stročnic ali kolerabe, korenja, graha.... ali omakam. Poizkusi s stročjim fižolom v omaki, sladkim zeljem, toplo kumarično omako ....pravzaprav je najboljše, da pobrskaš po bazi - uporabnih receptov je na pretek. Dober tek! mamaF - Mojca

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

16. apr 2008 13:32

jaz jih ponudim tudi k raguju,golažu,zrezkom v omaki,bolj gostemu prebrancu,.... anaeva

slavcek  

član od: 19.3.2008

sporočila: 39

16. apr 2008 15:10

Jih potreseš s sirom in jih daš v pečico da se zapečejo slavcek

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

16. apr 2008 15:18

Kaj pa kaki "topli sendviči"? Daš rezine cmokov v pečico, premažeš z malo jajčke, namažeš s prerezanim česnekom gor pa popečen malancan ipd. Začetnica

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

17. apr 2008 0:11

Predlagam ocvte kruhove cmočke. Sestavine: Kruhove kocke, prelite z mlekom (ne pretiravat), dodana popečena čebula ali šalotka, dodaš rahlo popečeno zmešano jajčko ali dve, malce nasekljanega peteršilja, na kockice narezano šunko (po izbiri) ali kakšno slanino oziroma kaj od mesa, lahko tudi šampijone iz slanice (narezane na malo), pa še kaj. Vse sestavine dobro premešaš, da s lepo sprimejo in narediš cmočke-polpetke (če je masa presuha lahko dodaš še kakšen jajček), katere lahko še povaljaš v drobincah in opečes na ne preveč olja do zlatorumene barve. Postrežeš lahko enako kot kuhane kruhove cmoke, lahko pa kot samostojne s solato hladne ali tople. Dodatki so lahko različni, tako se ne moreš naveličati enakosti okusa. Mali so cart pa tudi dobri so, všeč mi je ker lahko ješ tudi hladne. Pri nas gre kruh velikokratv te cmoke, klasičnih skorajda ne kuhamo več. Priporočam za spremembo lipa1

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

17. apr 2008 7:02

... tudi k jedem na žaru, namesto osnovnega kruha.

kobra 1

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. apr 2008 7:22

Meni je zapečena kruhova štruca bajno dobra, sploh glede na dejstvo, da kruha ne maram.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti