Ko se dojenček začne smejat

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

16. apr 2008 14:34

Ja saj, na koncu koncev je važno samo in edino to, da je dojenčku lepo in pa da se oboji mamo "fajn". Ampak starši kot starši, si pa tak potihem mislimo, kako je ta naš mladiček en ekstra pameten mladiček s smislom za humor in se bodemo z boljšo polovico, čigava genska zasluga je to. Ve se, očetova lp Vlado

dascha  

član od: 31.8.2005

sporočila: 116

16. apr 2008 15:05

z otroškim nasmehom je tako... v prvih tednih po rojstvu se dojenčki smejejo (največkrat), ko so siti, med REM spanjem in odziv na blag dotik in zvok (torej ob ugodju). ob koncu prvega meseca se smejejo zanimivim stvarem (najpogosteje človeškim obrazom- ti so dojančkom najbolj zanimivi). pri treh mesecih se smeh pojavi pri prijetni interakciji z drugimi ljudmi, med 3. in 4. mesecom pa se pojavi glasen smeh, predvsem na močne prijetne dražljaje. okoli enega leta pa se dojenček največkrat smeji majhnim diskrepancam (npr. grimase). pol pa postanejo nasmehi vse bolj in bolj selektivni. dascha

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. apr 2008 15:31

Mati moje (edine) male nečakinje je klinična psihologinja. Ob prvih smehljajih male deklice me je podučila, da smehljaj za zadaj nima nobene zveze z njenim emocionalnim stanjem in mi požrla veselje do čakanja na njen smehljaj.

Zdaj ima  mala devet mesecev, se smeji takrat, ko nas sprejme, ko ji kaj uspe. Pred dobrim tednom je med družinskim kosilom nenadoma oponašala kašelj svoje (edine) tete, in, lahko prisežem, ker je sedela nasproti mene, da so se ji ob tej pogruntavščni smejale še oči. In to ves čas oponašanja.

 

F r i n a

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

13. jun 2008 11:52

Smeh je največja nagrada tudi za mamico,ker otrok tako izraža svoje zadovoljstvo. mark5

Sandra*  

član od: 14.6.2005

sporočila: 15

12. jul 2008 20:46

Prvi pravi nasmeh se pojavi tam nekje pri starosti 6 tednov. Kar pa sledi: glasno smejanje in druge afne pa je odvisno od otroka. Sandra*

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

13. jul 2008 17:47

Atina je napisal/a:
Pri dojenčkih je vse možno :) Atina
Se podpišem. Pa preverjeno je to možno... pero

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti