Fižol za pasulj

tibe  

član od: 20.2.2008

sporočila: 104

tema odprta - 15. apr 2008 19:39 | ogledi: 20.636 | odgovori: 12

Dekleta, kakšen fižol uporabljate za pasulj? Kje ga kupujete? Jaz sem dolgo uporabljala beli fižol, ki sem ga pridelala doma, sedaj pa ga zaradi slabih letin že več let nimam več, zato ga kupim v trgovini, vendar to ni isto. Fižol se ne skuha dovolj, čeprav ga namakam cel dan in potem več ur kuham. Nekako se ne razpusti, ampak v sredini ostane še malo trd, kar pa mojim ni všeč. Svetujte!

lp

tibe

neznan uporabnik

15. apr 2008 20:06

poišči beli tetovec,če greš v srbijo kjer je pasulj bolj doma pa išči beli tetovac.brez tetovca ni pasulja.jaz uporabljam fižol sivček,pa iz njega nastane alpski pasulj,ali krajše alpensulj. pa lep pozdrav. VINKO

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

15. apr 2008 21:09

Našim ustreza za pasulj droben bel fižolček iz pločevinke 800g, ki ga prodajajo v Hoferju, zadeva je hitro gotova. Za prebranac pa raje uporabim domač bel fižolček ali pa tetovec (ne obnese se tetovec blagovna znamka najboljšega soseda pa tudi ne Spara, Tuševa rifuza pa se nekako skuha). lipa1

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

15. apr 2008 21:12

Jaz sem nazadnje kupila kar beli "sosedov" fižol. Namakala sem ga čez noč, in drugi dan kuhala par ur. In je bil odličen Pasulj u nulo. E.

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

15. apr 2008 21:20

Meni soesdovega še ni uspelo skuhati, da bi bilo kaj okusnega iz njega...pa sem ga namakala celo noč, pa dolgo kuhala, pa je vseeno brez okusa in prave mehkobe.

lp veverica cak

tibe  

član od: 20.2.2008

sporočila: 104

15. apr 2008 21:45

Saj mislim, da sem tudi jaz tega kupila pri najboljšem sosedu, pa z njim nikakor nisem zadovoljna, sem pa v sparu kupila češnjevec, ki se je izkazal odlično. lp tibe

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

15. apr 2008 22:30

Zanimivo. Tudi mene je fantova sestra opozorila, na ta sosedov fižol, pa je bilo takrat že prepozno, ker sem ga že imela doma. Njej je enkrat pasulj s tega fižola ratal odličen, naslednjič pa se ji ni in ni hotel skuhati. Očitno sem imela začetniško srečo. Torej... kje naslednjič kupim fižol, da bo sigurno dober?? Lp E.

NIA  

član od: 21.10.2004

sporočila: 208

16. apr 2008 6:37

na fužinah v lj. je makedonska trgovina,kjer dobiš zelo dober fižol-tetovec.lp NIA

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

16. apr 2008 8:16

Spar - Tuš - Eurospinov fižol, vsi so se po celonočnem namakanju in dobri uri kuhanja spremenili v kar dober pasulj. So pa to večinoma kitajski fižoli, ne glede na trgovino. Domači (EU) fižol pa je kakšnih 50% dražji. Mislim, da je za dober pasulj čisto vseeno, kje kupiš fižol, za izvrstnen pasulj, pa ti je že WRAN51 odgovoril. Zgleda pa, da je sosedov fižol že nekoliko v letih in zrel za obisk inšpekcije. lp Vlado

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. maj 2012 11:12

Kako že pravijo: potrpljenje je božja mast! Tiba je potrpežljivo čakala štiri leta in dočakala pravi odgovor. Upam, da se bo andreju prvemu primerno zahvalila ( čez ene štiri leta ).

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti