Recepti z jajčevci

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

tema odprta - 15. apr 2008 13:11 | ogledi: 21.880 | odgovori: 7

Pozdravljeni, kuharji in kuharice!

Imam en problemček...v hladilniku imam dva velika jajčevca, pa ne vem, kaj bi pripravila iz njiju...saj receptov je veliko, ampak jaz se prehranjujem po Montignacovi metodi. Zanimalo me je, če ima kdo od vas kako dobro idejo, kako porabiti jajčevce (kuhala bom za dve osebi), ker se mi zdi škoda, da bi se pokvarili. Če pa tema mogoče že obstaja, me prosim usmerite tja, tole pa lahko zaklenete oziroma izbrišete.

Hvala že vnaprej! :)

NaturensGalleri

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

15. apr 2008 13:18

V rižoto ali testenine? Ne poznam diete pa nevem kaj se lahko kombinira. Začetnica

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

15. apr 2008 13:32

Al pa kaki narastek-malo popečeš jajčevce pa še kakšno zelenjavo s česnekom popečeš, naložiš v pekač in preliješ z jajčko, smetano ipd. Začetnica

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

15. apr 2008 13:51

Hvala lepa vsem :) Bom vprašala cimro, katera jed ji je najbolj všeč, meni so vse :) NaturensGalleri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. apr 2008 14:04

Kaj pa če jih narežeš na kocke, opečeš na olju, shraniš na toplem, v posodi pa zavreš sojino omako, rižev kis in malo sladkorja, dodaš česen, vrneš jajčevce v posodo, še malo prepražiš in to je to. Še boljše je, če jed počaka v hladilniku, hladna je naslednji dan še boljša. Mamamia

mamamia

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

15. apr 2008 16:34

panirani jajcevci, ratatuj, jajcevci z baziliko in mocarelo, jajcevci po parmsko, jajcevci colnicki, nadevani jajcevci, musaka iz jajcevcev, gratinirani jajcevci na vec nacinov, lazanje iz jajcevcev na vec nacinov, jajcevci s sirom, zapeceni jajcevci z kislo smetano, kozarcek ajvarja, omake,... jajcevce posoli pred uporabo in pusti nekaj casa, da odtece grenka voda ali jih namoci v hladni vodi [lahko slani] ali jih narezane na rezine in pomokane popeci v olju ali celega zavij v alu folijo in ga peci v pecici do mehkega, olupi, narezi na kockice ... Jajcevec je kot gobica, vse posrka vase, zato je pomembno lepo zaciniti in paziti na kolicino mascobe. Iwana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti