Krst, birma, poroka > zacela se je sezona > kaj podarjate?

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

tema odprta - 15. apr 2008 12:48 | ogledi: 9.365 | odgovori: 54

Zacela se je sezona! Gremo na vse po vrsti!

Zanima me, kaj podarjate ob takih priloznostih?

[brez pretiravanja]

Iwana

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. apr 2008 12:50

Dva krsta v juniju, en fantič dobi avtosedež, drugi pa voziček marelo, vse po dogovoru s starši.

Loni Makaroni

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

15. apr 2008 12:59

knjigo s posvetilom,... kaj dobrega spečem,,,, če mladina daje denar skupaj za kakšno tehnično stvar potem zraven knjige tudi denar,... dvema najstnicama kozmetični kovček,...napoljen seveda,... fotoaparat mobilnik,.. VSE PO Pomenku z starši ali slavljencem,... anaeva

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. apr 2008 13:02

 

Vse to mi je, na srečo, prihranjeno. Vsaj ena skrb spomladi manj.  Mamamia

mamamia

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

15. apr 2008 13:31

Osebno na krstu še nisem bila, razen na hčerkinem. Pri obhajilih in birmah pa se pogovorimo s starši in birmanci/obhajanci. Jaz najraje naredim torto, pa še kakšno malenkost "za spomin" zraven. Oziroma že kar na torto položim figurico. Včasih (če je želja prevelika), celo sorodstvo zbira denar. Takrat pač damo denar. Ampak vedno postavimo sami limit. To je tam nekje 20 - 30 €. Za poroke pa: - pred leti prijateljici 10.000 sit in knjigo o potapljanju in ribah :D to je pač hotela. Pa še 2 pajacka za dojenčka (čeprav se še sedaj ni odločila za ta podvig) - drugi prijateljici 20.000 sit. - fantovi sestri sva takrat dala (ker je bil fant priča) 50.000 sit. - lansko leto mojemu bratrancu 200 €, če me spomin ne vara. Pa še sama ne vem ali dajemo preveč ali pramalo E.

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

15. apr 2008 13:52

Za krst ponavadi kar kakšen bon v baby centru, za birmo sem lani sosedovi najstnici naročila Smrkljo za 1 leto in en parfumček, za poroko pa nečakinji 400 eur. Za okrogle obletnice pa ponavadi pride poštev skupno darilo, za katerega prispevamo 50 eur (na par ali družino). neny111

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8694

15. apr 2008 14:15

Na sveže, dve poroki isti dan - 14-dni nazaj smo bili na poroki moževe nečakinje. Kuverto s čestitko in 500 E sem dala lepo zavit. Na drugi poroki - hčerka od zelo dobrih prijateljev - nismo bili, smo pa v nedeljo šli čestitat in prav tako dali kuverto s čestitko ter 400 E, isto tako zelo lepo aranžirano. Pred tremi leti od nečakinje hčerka je imela birmo - podarila sva ji uhane iz belega zlata in kartico za GSM v vrednosti 5.000 SIT. Sladic so bile tudi moja izdelava. Upam, da bo za nekaj let porok dosti. Pozdravček!

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

15. apr 2008 14:52

Letos gremo na obhajilo in birmo in še niti približno ne vem, kaj bomo podarili. ajetam

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

15. apr 2008 14:56

Denar ni nujno da ga daš v kuverti. Sem dobila za poroko in čez par let tudi podarila pehar orehov (ki so simbol plodnosti), ki so bili napolnjeni z evri. Zbereš malo večje orehe, ki se dajo fajn razpolovit in v vsakega noter 2 eur. Če podarjaš majšo vsoto, pride teh orehov malo, pa daš v nekatere listke s kakšnimi lepimi mislimi ali heci. Je zelo zabavno take orehe treti, verjemite. Pa ob izročanju takega darila treba malo namignit, da to niso navadni orehi. tigris

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

15. apr 2008 15:48

Pecti ne mislim, ker vem, da je na takih slavjih vsega prevec. Ceprav zelo rada pecem, ob vsej hrani tega sploh nihce ne bo opazil. Pa tudi pricakovanja so vecja. In se na koncu vse stran pomece, tudi tisto kar se zavije za domov. Srce me boli, ko se hrana stran mece, se posebej, ker vem koliko otrok je na svetu lacnih in kako je hrana draga, ker jo je tezko pridelati ob vseh podnebnih spremembah. 500 evrov je odlocno prevec, vsaj zame. Se zlasti, ker gremo ta vikend na birmo in krst, potem pa nas ze caka poroka in krst, potem je tu kup rojstnih dnevov, tudi moje hcerke, kateri pripravljamo malo vecjo zabavo, da se ne govorim kaj se vse lahko pride nepricakovano. So mi pa vsec prakticna, uporabna darila, ceprav se pri nas za birmo [in obhajilo] najveckrat podarja kar denar. Razmisljam pa tako, da raje otroku podarim kaj, ker vem da bo od tega nekaj vsaj imel. [ker veckrat starsi denar porabijo za svoje potrebe] Orientiram se tudi po tem kaj je kdo podaril mojemu otroku, edinki. Jaz sem do sedaj imela samo krst, je dobila hceka od njih trenirko, zdaj pa jaz njihovim trem otrokom ne mislim nositi nesorazmerno velikih daril. Vedno pa taka slavja zdruzujejo skupaj, bi mi lazje, ce bi bilo vse ob svojem casu. Poroka pa je prijateljeva, podariti mislimo nekaj uporabnega, ampak premisljenega, da bo res prava darilo. Da se ne bo valjalo po koteh. Vem, da kaj velikega niti ne pricakujeta. Bomo morda vprasali, kaj si zelita. Iwana

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

15. apr 2008 16:32

Tigris, zelo zanimiva ideja tale pehar orehov. Se bo dalo porabit za marsikakšno slavje. Lep pozdrav! regina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti