Omaka za testenine

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

tema odprta - 15. apr 2008 8:38 | ogledi: 22.486 | odgovori: 13

Mi lahko prosim pomagate, da ne čaram sama. Rada bi naredila omako iz gorgonzole in šampinjonov za široke rezance. Jedla sem to v eni gostilni, pa bi rada tudi sama naredila. Dobro, vem kakšno je bilo in bi že nekako podobno naredila. Bi imela pa rajši, če bi mi katera pomagala z bolj točnim receptom.

Hvala vsem.

Lep sončen pozrav iz Lj

Jelenckova

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

15. apr 2008 8:49

Samo stopi gorgonzolo v malo smetane za kuhanje (lahko tudi navadna smetana, lahko tudi mleko...). Notri "vrži" šampinjone in malo pokuhaj. Gorgonzola ima že tako intenziven okus, da kakšne začimbe ne pašejo, pa da ne boš solila, ker je fullllll slano. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

15. apr 2008 8:55

Ok. Hvala Katka Lopatka. Bom naredila tako. Aja, kaj pa v kisli smetani velja raztopiti? Jelenckova Sporočilo je spremenil(a) Jelenckova dne 15. apr 2008 08:55:42

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

15. apr 2008 9:06

Jaz bi taprvo na močnem ognju in na hitro prepražila narezane šampinjone, dodala 1-2 režnja česna, malo solila, podlila s sladko smetano in ko zavre dodala narezano gorgonzolo. Gorgonzola se itak takoj stopi. Po želji na koncu še žlico narezanega peteršilja. Pozdravček!

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

15. apr 2008 9:07

Če ti je pa všeč tudi čebula, lahko prav na drobno narezano čebulico ali šalotko na teflonu - na čisto malo masla ali olivnega olja popražiš, dodaš še gobe, podušiš, da povre voda, ki jo spustijo, potem pa sladko smetano in gorgonzolo dodaš (kot ti je že Katka svetovala). Kisla smetana pa se bolj v ene grudice skrkne, če se jo preveč segreje - oz. če zavre (vsaj meni), zato jo uporabljam tako, da jo v testenine vmešam na koncu (na čebuli praženi šampinjoni, potreseni s peteršiljem, zmešani s testeninami, na koncu pa kisla smetana). Pazi da se ne zmotiš in ne kupiš že sladkane smetane za stepanje (kaka vrsta rastlinske zna biti že sladkana). Jaz uporabim kar navadno sl. smetano (ne alpsko), ker mi je po okusu najboljša. Svoj delež soli doda itak gorgonzola. Pa dober tek! mamaF - Mojca

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

15. apr 2008 9:08

Kisla smetana omake redči, zato je v te namene ne uporabljam, pa tudi okus mi ne gre nekako skupaj. Poskusiš lahko tudi z jogurtom. Česen pa meni zraven gorgonzole nekako "ne sede", niti peteršilj, ampak to je stvar okusa. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 15. apr 2008 09:11:57

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

15. apr 2008 9:21

Peteršilj tudi jaz uporabim le v drugi varianti gobove omake - brez gorgonzole - s kislo smetano! Česna in drugih začimb pa tudi jaz h gorgonzoli ne rabim, je že sama zadosti pikantna Gorgonzolno omako sem dosti časa delala samo tako kot ti, Katka, ker se mi je zdelo čisto nelogično, da bi sploh kaj pasalo zraven. Potem pa je imela ena pekarna degustacijo njokov v naši trgovini in sem kuharju pod prste gledala, kako dela omakco, pa sem videla, da uporablja čebulo (ma malo čebule), šampinjone, smetano in gorgonzolo hkrati. Ko sem poskusila, mi je bilo zelo všeč in od takrat tako večkrat naredim doma, čeprav, kot pravim, mi prej to niti na misel ne bi prišlo. mamaF - Mojca

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

15. apr 2008 9:53

Jaz bi naredila tako kot dragička, če pa bi dodala čebulo bi bila to v bistvu šalotka, da je okus bolj sladkast. Mmmmm lačna!

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

15. apr 2008 9:56

Jaz pa v teh omakah vedno uporabljam kislo smetano. Ampak jo dan v eno posodico in jo z vilčko razžvrkljam, da pride taka homogena kompaktna fina gladka masa in mi nikoli ne gre v grudice. Sama bi naredila na podoben način kot Dragička, le da bi jaz na olivnem olju najprej "pogrela" (in ne zažgala) česen, nato gobice, ki bi jih malo podušila, nato zalila z mojo zmesjo kisle smetane, na koncu pa gorgonzola. Začetnica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

15. apr 2008 10:50

Kislo smetano jaz tudi obvezno posebej umešam, razžvrkljam - še dodam žlico-dve zmesi, v katero imam namen dati kislo. smetano - drugače se res naredijo majhne grudice. Pozdravček!

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

15. apr 2008 11:04

Ja, res se tako dela s kislo smetano, da ni grudic. Ampak kisla smetana omake res zvodeni, tako da raje uporabljam "sladko". katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti