Večnadstropne torte

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

16. apr 2008 17:31

Za podlaganje nadstropne torte sem uporabila belo kapa ploščo, ki sem jo dala v folijo, podložila pa z palčkami za ražnjiče. Kupila sem jo v Artu in izgleda nekako tako, kot plastificiran karton. Dokaj čvrsta je in lepo se reže z olfa nožem. Eno majhno tortico za domačo uporabo sem za probo naredila brez folije in se je dobro obnesla. Kapa plošča je res upila malo tekočine, vendar je še vedno ohranila obliko in tudi rezalo se je lepo na njej.

Torte naredim en večer prej, da se čez noč prepojijo okusi.

stana

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

16. apr 2008 20:26

Joj toliko nasvetov Še vedno pa si ne predstavljam, kako zapičite slamice v torto. Ali to zadostuje?

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

16. apr 2008 21:07

Jerča zadostuje ja. Slamice enostavno zapičiš v torto. Navpično. Potem pa jih odrežeš čisto pri vrhu. To je vsa umetnost. Pa ne pretiravat. Jaz sem dala enih 10 slamic, pa je bilo vrh glave dovolj. E.

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

16. apr 2008 22:05

Ampak katka. Ta model "ki se ga pri nas ne dobi" je za torto v ležečem položaju in ne 3D varjanta. Tako kot ti je matilda napisala, lahko brez problema iz bisvita izrežeš tako obliko. E.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

16. apr 2008 23:29

Aja, pa res, sploh nisem porajtala, da ni 3D. Ampak se mi zdi, da sem videla tudi take, sedaj ne najdem tistega linka. Bom še brskala, ker mi ne da miru katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

17. apr 2008 11:27

Torej, se opravičujem mal mam gužvo :(

na temu linku je sicer lepo narisano in opisano, kako jo narediš, vendar je v praksi mal drgač :) kot lahko tudi same vidite na moji torti.

http://cbailey.co.uk/gallery2/main.php?g2_itemId=2

 

Na žalost nimam svojih slik, ker sm se kr neki časa ukvarjala s torto, pa se mi ni dal še slikat.

in zakaj pride do tega? da torta ni kot na sliki?

jah, zato ker je moja torta dejansko mela kremo not :) njhove pa ne.

 

uglavnem, ne najdem linka ker sem že razlagala kako sem delala, pa bom ponovila :)

spekla sm eno koroglo 28cm, pa eno štirioglato iz katere sm izrezala vn 2 manjše.

vsaki sem naredila svoj podstavek, da sem jih lažje premikala in oblikovala. Vse prerezala na 3 dele in filala s kremo:

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10076

premazala z maslom in oblekla v tičino.

Postavila eno na drugo, ter oblikovala in okrasila do konca, in za vsak slučaj na koncu na sredino zabodla eno nabodalo za ražnjiče. Čeprou ni blo treba, ker se mi je vse skupi zdelo fullll kompaktno.

In to je to.

lp

Tukaj klikneš in si ogledaš moje slikice

Pitončica

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

24. apr 2008 7:16

Čao, mene pa zanima še nekaj - če rabim torto za cca 40 kosov, lahko kakšen več in bi rada naredila dvonadstropno, kolikšen naj vzamem premer? Se res bojim, da bi je zmanjkalo... Ali bi bilo boljše, da naredim štirikotno, kot knjigo? Lep pozdravček, S.

teya_84  

član od: 17.9.2006

sporočila: 87

20. jun 2008 18:12

Bom kar tukaj vprašala, da ne odpiram nove teme. Naredila bi nadstropno torto za 50- 60 ljudi. Koliko tort moram spečti? V mislih sem imela nadstropno torto. Spodnja bi bila pravokotna ( pečena v pravokotnem modelu v velikosti približno polovice pekača pečice). Na vrhu bi bila malo manjša takšna. A bi bilo to dovolj za toliko ljudi? teya_84

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

20. jun 2008 18:41

Za 6o ljudi bi bili dovolj dve torti, ena kvaratasta s stranico 25 cm, druga 20 cm. Da bo pa zagotovo dovolj, če si kdo zaželi še kakšen košček, pa lahko narediš npr. 30 cm prva in 25 cm druga.

matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti