najava srečanja kulinarične slovenije 10. maja 2008

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

13. maj 2008 18:35

ežoj, pa saj proti koncu piknika (malo preden smo razrezali torto) si pa bil uspešen..........jaz sem tista, ki ima tri male razgrajače, za katero si rekel, da si mislil, da sem neka zaobljena mamka katjushka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. maj 2008 19:47

 Ežoj a ti si bil tudi na pikniku? Kako, da te nisem videla?

O kakšnih melisnicah vi to???

jade

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. maj 2008 20:07

Jade, asica, melisnice so nam razdelili za darilca. Pri meni so jih v nedeljo jedli tibetanski menihi, ki gostujejo v MB. Zanimivost pač.

 

Zdaj pa naj še jaz povem, da je bilo v soboto super, in mi sploh ni žal (na tesnem sem bila s časom), da sem se skupaj s karmen odpravila na piknik. Spoznala sem nekaj novih obrazov, imela nekaj zanimivih pogovorov, se naučila s hrbtno stranjo noža odpirati penino (robida, hvala pše enkrat), predvsem pa bila nadvušena nad otroškim živžavom. Torej se za prihodnost kulinarike ni bati...

 

Jernej, meni je štimalo vse. Pa kaj, če sta dolgo namešača transparent, saj se nam nikamor ni mudilo. Hrana naj kar bo tako pomešana, je bolj zanimivo. Saj nimamo gala party sprejema ali hladno-toplega bifeja, ampak sproščeno druženje s čim manj komplikacijami. Penino so dibili vsi, ki so jo hoteli, sem nekaj kozarcev tudi sama znosila naokrog, enako nekaj kosov torte. Tako da jaz bi pustila, tako kot je - naložimohrano, kjer je prostor, nič deliti sladko - slano.

 

In najboljše od vsega: golaž v tisti kuhinji v koči, pa namakanje kruha v omako, ki je ostala. Zaprste polizat. Dobesedno.

 

In še to: sara je bila na pikniku s svojo deklico, ki je zdaj približno toliko stara, kot je bil sarin Martin na prvem srečanju v MAriboru leta 2005...kontinuitetwa, ki bi jo vlejalo vzdrževati.

 

Skratka, meni je bilo izredno lepo, in upam na ponovno druženje.

 

Hvala še enkrat vsem, Jerneju in Bojanu najprej (pa ženama za potrpežljivost pri vsem tem),potem pa vsem ostalim, lepo po abecedi, da ne bo zamere kdo je prej in kdokasneje.

 

Trikrat hura za kulinariko. Mamamia

mamamia

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

13. maj 2008 21:17

jade, meni je pa žal, da nisem tebe dočakala....če bi vedela, da prideš, bi podaljšala za tiste pol ure..... katjushka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. maj 2008 23:54

Jaz pa tudi nisem dobila melisnic :( bo treba drugič prej priti, verjetno jih je že zmanjkalo. Atina

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

14. maj 2008 0:18

mamamia je napisal/a:

In še to: sara je bila na pikniku s svojo deklico, ki je zdaj približno toliko stara, kot je bil sarin Martin na prvem srečanju v MAriboru leta 2005...kontinuitetwa, ki bi jo vlejalo vzdrževati.

mamamia

Kaj to pomeni, da lahko na srečanje KulSlo pridem šele čez tri leta z novo štruco? Dohtarji glede na mojo bolezen pravijo "ništa više", ampak Sara...ah ta je malo otroško kljubovalna... Lp, veverica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

14. maj 2008 6:15

Ja katjuška, sedaj se pa spomnem ( kaže, da je le bil kakšen kozarček cvička preveč ( morda )). Upam, da nisem bil preveč nadležan Atini.

A ja, moja zahvala gre tudi vsem ( morebitnim ( če so )) zoprnežem, da niso prišli in tako pokvarili......

Nobeden ne omenja: v tistem lončku je zraven melisnic bil tudi zavojček semena, piše zajčki. Tega se ne upam posadit, ne vem kaj bo ven prišlo, da mi ne bo kaj začelo skakat po gredi........( bodoči, da to nobeden ne omenja, a sem to jaz komu ukradel ).

Drugač, jade,

ti si čist neresna, kaj bom jaz rinil v ( kot bi rekla ognjič ) v tiste karpate, saj veš, mi mladi imamo rad disko, musko bolj naglas...........

Moje občudovanje gre ženskam z nekaj majhnih otrok,  polnim energije  za vzdrševanje treh vogalov hiše ( na katere se na četrti vogal verjetno ne naslanja............ ), ki hodijo na " šiht ", ki so polne duha, ki najdejo čas tudi  za kulinariko, ki niso zamorjene .........

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. maj 2008 7:45

Če me intuicija ne vara, so tisti zajčki prišli od Ančke Bančke. Varno je, ne bodo skakali, lahko jim rečeš odolin, pa boš čisto varen.

rimljanka - zasebno mnenje

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. maj 2008 8:05

Ena majhna, simbolična razlika je bila med pluski in nepluski. Pluskoti so dobili še melisnice, glavne stvari (lonček in podloga) so dobili vsi.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

14. maj 2008 9:03

Čeprav malo pozno se tudi jaz zahvaljujem organizatorjem za čudovito popoldne in krasna darilca, ki bodo lep spomin.

Bili ste krasni(kot zmeraj), imeli smo se res lepo.Škoda, da je tako hitro minilo.

Lep dan še naprej!

Romanad

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti