Buhtlji

goga  

član od: 23.6.2002

sporočila: 304

tema odprta - 14. apr 2008 14:04 | ogledi: 4.962 | odgovori: 13

Živijo!

Zakaj mi pri buhtljih steče marmelada ven. Zgleda, da jih ne znam pravilno zaviti. Kako delate to ve. Če mi lahko to opišete. Hvala že v naprej.

LP Goga

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

14. apr 2008 14:21

Goga srčno rada bi ti želela pomagat, pa ne znam, če ti bom uspela pravilno napisat, ker se ne spoznam, na limanje linkov, da bi ti bilo lažje, pa poskusi vseeno z naslovom, ki ti ga napišem in se opravičujem za nevednost z delom na računalnik: http://solske-sestre.rkc.si/?id=167&fmod=17 LP jaša Sporočilo je spremenil(a) jaša dne 14. apr 2008 14:22:32

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

14. apr 2008 14:24

Vidim, da mi je vseeno uspelo, sem vesela, s tega linka sem si sama veliko pomagala, lep dan. jaša

goga  

član od: 23.6.2002

sporočila: 304

14. apr 2008 14:31

Hvala Jaša, moram probat, pa da vidimo!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. apr 2008 15:33

Včeraj sem jih pekla, pa nobenemu ni stekla ven niti marmelada, niti čokolada. Pomokam podlago - kar kuhinjski pult - in testo z ostro moko, kar precej jo uporabim. Na razvaljano testo (in narezano na kvadratke) dam po žličko marmelade ali 2 kvadratka čokolade ali žličko nutele. Vse 4 vogale pridvignem, stisnem, dodam še vmesne stranice, še enkrat stisnem, malo zavijem in malo potlačim. Ko so vsi buhteljčki (delam zelo majhne, iz 30 dag moke jih je bilo kakšne 40) narejeni, vsakega primem za stisnjeni del in pomočim v stopljeno maslo (ki sem mu včeraj dodala malo margarine in olja z okusom po maslu). Mešanica je vroča, a ne vrela. Zlagam jih, pa ne čisto enega k drugemu, pokrijem s servetom in vzhajam v ogreti pečici. Ko so zadosti vzhajani, odstranim servet, prižgem pečico in spečem. Še vroče se da lepo ločiti, se sploh ne sprimejo, tudi mrzli gredo lepo narazen.

Testo sem imela včeraj malo bolj trdo kot za potico.

rimljanka - zasebno mnenje

goga  

član od: 23.6.2002

sporočila: 304

14. apr 2008 16:56

Hvala, Rimljanka. Meni je važno, da vem da stisneš vse štiri vogalčke. Upam, da mi bo zdaj uspelo enkrat nardit tako, da mi ne steče marmelada ven. Probala bom na oba načina od Jaše in od Rimljanke. LP Goga

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

14. apr 2008 17:22

Enako delam kot Rimljanka - po dva vogala skupaj stisnem - najprej prva dva naprotna vogalčka stisnem, potem pa k tem stisnjenim dodam še ostala dva (nasprotna) vogalčka, ta stisnjeni del dam spodaj. Je pa potrebno dobro stisnit in ti sigurno ne bo teklo. gordana

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

14. apr 2008 17:23

Tudi jaz sem jih včeraj delala...v pekaču so izgledali zelo lepo, ko sem jih pa vzela ven, pa je bila večina popokanih....jaz pa mermelada, se nikakor na razumeva, ven mi uide tako pri kifeljčkih, buhtljih, tudi pri krofih.......no, bom poskusila še tako. Kakšno količino marmelade pa daste za en kos. Jaz delam takšne bolj srednje velikosti; iz pol kg moke naredim 24 buhtljev. katjushka

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

14. apr 2008 19:38

Pri nas so bili tudi včeraj.....jaz dam dve žlički marmelade,pa je še bilo premalo ,ker so jedci rekli ,kam se je marmelada skrila.Na kvadratek dam marmelado in zrolam ,robove stisnem in spodvijem....do sedaj mi marmelada še ni ušla. lp goga

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

15. apr 2008 8:57

Tudi jaz jih delam po istem receptu kot Basti in so nam izredno všeč (se vidi po kar dveh komentarjih pri receptu). Na začetku sem tudi jaz razvaljala testo in nato stiskala vogalčke kot Rimljanka in Gordana, pri zadnji peki pa sem iz testa naredila "kačo", jo razrezala na kose in nato vsakega v rokah malo raztegnila, v sredino dala žličko marmelade in robove stisnila. S stoplnejnim maslom pa jih s čopičem premažem v pekaču. Naslednjič pa jih bom pripravila tako kot prikazuje Jašin link. Sedaj sem zmeraj imela bolj okrogle oz. kvadratne, tam pa so lepi pravokotni. Me je pa presenetilo število buhtljev, ki jih Rimljanka in Katjushka dobita iz navedenih količin moke. Jaz jih iz 1/2 kg moke namreč naredim "le" 15.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti